קידוח מעברים בבטון לכל סוגי הצנרת

קידוח מעברים בבטון

בכל פרויקט של בנייה או שיפוץ גדול מכינים האדריכלים והמהנדסים מראש תוכנית מפורטת של כל סוגי הצנרת והרשתות השונות בבית כמו מים, ביוב, חשמל, גז ועוד. לאורך כל שלבי הבנייה השונים, ובעיקר בשלב יציקת הבטון, מפקחים האחראים על הפרויקט על הכנסת הצנרת (או השארת הפתחים להעברתה) בקירות, ברצפה ובחלקים נוספים במבנה.
למרבה הצער, במהלך כל פרויקט בניה נעשות התאמות בשטח, קורות טעויות וחלים גם שינויים בתוכניות ממגוון סיבות. התוצאה היא שכמעט בכל אתר בניה מגיע השלב בו יש צורך לבצע קידוח בטון לצורך העברת צנרת מסוגים שונים- בחלק מן המקרים מדובר בקיר או ברצפה שזה עתה נבנו, וכמובן גם בפרויקטים של הרחבה ושיפוץ בהם יש צורך לחבר את התשתיות והצנרת לרשתות הישנות.

 איך מבצעים קידוח בטון למעבר צנרת?

כל קידוח בבטון מחייב שימוש בציוד טכני מתקדם המיועד ליצירת פתחים ומעברים בכל עובי של בטון בו משתמשים לבניה (כולל מרתפים, מקלטים וחדרי ביטחון). הקידוח מתבצע על ידי עובדים מקצועיים ומנוסים, והקושי הגדול הוא לא רק לבצע קידוח במיקום ובגודל המדויקים, אלא גם להימנע מפגיעות בקיר הקיים וביציקת הבטון, מבלי לשבור חלקים מעבר לנדרש ותוך הימנעות מיצירת סדקים מסביב למקום הקידוח.

למה צריך לשים לב בעת ביצוע קידוח בבטון?

ראשית כל- בטיחות. חשוב ביותר לבצע קידוח בבטון להעברת צנרת תחת השגחה של מפקח בניה או מהנדס, ולוודא שלא פוגעים בצנרת קיימת (בעיקר כשמדובר בגז או חשמל).
חשוב לוודא לפני ובמהלך הקידוח שהוא מתבצע במיקום המדויק, בקוטר הנכון להעברת הצנרת ובזוית המתאימה (צינורות ניקוז).
יש לבדוק כי לאחר הכנסת הצנרת מתבצעת אטימה טובה של הפתח תוך שימוש בחומרים תקניים, וחשוב להקפיד תוך כדי הקידוח ולאחר הסיום על ניקיון אזור העבודה ופינוי מיידי של הפסולת והשברים מהמקום.

ביצוע קידוח בטון למעבר צנרת- רק על ידי חברת מומחים מקצועית וותיקה

חשוב לזכור כי כל טעות או עבודה לא מקצועית הקשורה לבטון בבניין ובבית יכולה להחליש את המבנה, לגרום לסדקים או נזילות מסוגים שונים- חשוב לבצע כל עבודה מסוג זה עם צוות מומחים מקצועי, תחת פיקוח שוטף של מפקח בניה או מהנדס ומבלי להתפשר על איכות הציוד, החומרים העבודה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

ניסור בטון

היום ניתן לראות יותר ויותר צורך וביקוש לשירות של ניסור בטון. מדובר למעשה על דרך אפקטיבית לצורך התאמת המבנה לצרכים מסוימי. למשל, במידה ויש צורך

קרא עוד »