למי מגיע פטור ממס הכנסה?

מי זכאי לקבל החזר מס

ישנם קהלים רבים אשר זכאים לפטור ממס הכנסה, כמו למשל חולי פיברומאלגיה, סרטן, פרקינסון, קרוהן, סוכרת, נכי עבודה, אנשים המוגדרים כעיוורים ועוד. אז למי מגיע פטור ממס הכנסה? התחילו לקרוא!

פטור ממס הכנסה – נכות רפואית

נכון להיום כל מי שנקבעה לו 100 אחוז נכות רפואית או פחות מכך בחישוב מיוחד, קרוב לוודאי שיהיה זכאי לפטור ממס על הכנסתו. אם יש לכם הכנסה אשר חייבת במס, אתם בעלי נכות רפואית זמנית (מינימום 185 ימים) או נכות רפואית קבועה והנכות שלכם נקבעה על פי חוק הנכים בישראל או הביטוח הלאומי וחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, מגיע לכם פטור ממס הכנסה. לקריאה אודות הגשת טופס 250

חשוב לדעת – פטור ממס הכנסה

  • ליקויים בראייה – אנשים המוגדרים כעיוורים או בעלי ליקויי ראייה זכאים גם הם לפטור ממיסוי זה.
  • שינויים – אנשים בעלי אחוז נכות נמוך יותר מאלו אותם אזכרנו בקריטריונים שעברו במהלך התקופה אירוע רפואי כלשהו, יכול להיות מצב שגם להם מגיע פטור ממיסוי זה. בכדי לדעת באם מגיע להם אותו פטור הם יצטרכו לפנות למס הכנסה במטרה שיערכו להם וועדה רפואית.
  • יורשים – במקרה של פטירה, באם האדם שנפטר טרם קיבל את החזר המס שהגיע לו, יורשיו יכולים לדרוש את החזר המס בשמו של הנפטר על אותם הכנסות שהתקבלו כאשר הוא היה בחיים.
  • רטרואקטיבי – יש מצבים בהם לאנשים מגיע החזר מס הכנסה רטרואקטיביים וזאת בגין פטור ממס הכנסה. אדם שזכאותו החלה עוד לפני שנת המס הנוכחית, יכול לקבל החזר עד שש שנים.

לסיכום, באם יש לכם הכנסה שחייבת במיסוי, יש לכם נכות זמנית ליותר מ – 185 ימים  או נכות רפואית קבועה בשיעור של מאה אחוזים עבור ליקוי או תשעים אחוזים בגין מספר ליקויים, חשוב שתגישו בקשת פטור ממס הכנסה למוסד לביטוח לאומי או שתפנו אל מומחים בתחום שיוכלו להגיש בקשה זו עבורכם. בהצלחה! למידע בנושא מימוש זכויות רפואיות

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך