5 שיקולים חשובים בבחירת חצובות למודדים

חצובות למודדים

כשמדובר בבחירת חצובות למודדים, יש חשיבות עליונה ליציבות ועמידות כדי להבטיח מדידה עקבית ומדויקת. בנוסף, יש לקחת בחשבון גם איכויות כמו משקל, ניידות וגובה.

בואו נדבר על חמישה שיקולים מובילים בבחירת חצובות למודדים, ונבין מהן ההמלצות של המומחים בכל קטגוריה.

  1. עמידות חצובות למודדים

הדבר היחיד שאפשר לסמוך עליו כשמדובר במדידות קרקע הוא שתנאי השטח אינם צפויים. בין אם אתם עובדים על שטח קשה או מתמודדים עם מזג אוויר מורכב, יש להשלים את העבודה; אתם זקוקים לציוד עמיד מספיק על מנת להתמודד עם כל תנאי השטח שתיתקלו בהם. לכן בחירת החומר הנכון חשובה ביותר לעמידות.

חצובות למודדים מגיעות בדרך כלל בשלושה מחומרים ראשוניים: עץ, אלומיניום ופיברגלס. עץ הוא אפשרות סבירה והוא מציע יציבות הגונה. בנוסף, הוא אינו מושפע משינויי טמפרטורה. האלומיניום הוא קל ומשתלם, מה שהופך אותו לבחירה נהדרת לעבודות הדורשות שינוי מערך. פיברגלס חזק, ועמיד לאורך זמן בפני אלמנטים שונים.

למבחר חצובות כנסו כאן

  1. יציבות

בעוד שעמידות עשויה להיות הגורם החשוב ביותר כשאתם שוקלים חצובות למדידות בתנאי שטח, יציבות היא גם קריטית. מודדי קרקע נתקלים בכל סוגי השטח והוא לא תמיד שטוח או מפולס. זה הופך את היציבות לגורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת חצובות למודדים.

היציבות חשובה במיוחד כאשר עובדים בתוך הבית על בטון או על משטחים קשים אחרים, על מנת למנוע את התפשטות הרגליים.

  1. משקל

רוב עבודות מדידות השטח דורשות מספר הגדרות ושינויי אתרים. כיוון שכך, חשוב לקחת בחשבון את המשקל של כל כלי העבודה שאתם משתמשים בהם, מכיוון שאתם נושאים אותם לאורך כל היום.

אחד החומרים הטובים ביותר לבחירת חצובות למודדים מחומרים קלים הוא אלומיניום. כבונוס נוסף, האלומיניום אינו מושפע מהלחות, אם כי הוא עשוי להתרחב מעט ולהתכווץ עם שינויי טמפרטורה. אף על פי כן, חצובות אלומיניום אידיאליות לרוב הגדרות האתר הנמשכות כשעה או פחות.

  1. ניוד

למודדי קרקעות בתחום אין לעתים קרובות את המותרות להישאר במקום אחד כל היום. ניידות היא המפתח, וכשמדובר בניידות בבחירת חצובות למודדים, יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם. בראש ובראשונה, החצובה צריכה להיות מיוצרת מחומרים קלים ועם זאת עמידים.

באופן כללי, אלומיניום הוא החומר הטוב ביותר לחצובות קלות, אם כי גם חצובות מרוכבות מתאימות. כדאי גם לחשוב על גודל החצובה וכמה קומפקטי היא מתקפלת.

  1. גובה

אמנם ניתן להשלים את מרבית עבודות מדידות השטח באמצעות חצובות רגילות, אך יהיו זמנים שבהם אתם פשוט צריכים קצת יותר אורך. כשמדובר בבחירת חצובות למודדים על בסיס גובה, עליכם למצוא את השילוב המתאים של התכונות.

רגליים טלסקופיות נהדרות לגובה נוסף, אך עדיין ברצונכם לוודא שהחצובה יציבה מבלי להיות כבדה מדי. החזקה של מהדקים כפולים על כל רגל מסייעת בהבטחת היציבות, ובנוסף מאפשרת לכם להתאים את החצובה לפי הצורך. יתכן שתצטרכו לשקול תכונות בטיחות נוספות בעת שימוש בחצובה למדידת אורך מורחב.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

ניסור בטון

היום ניתן לראות יותר ויותר צורך וביקוש לשירות של ניסור בטון. מדובר למעשה על דרך אפקטיבית לצורך התאמת המבנה לצרכים מסוימי. למשל, במידה ויש צורך

קרא עוד »