טיפול באבנים בכליות

אבנים בכליות הן משקעי מינרלים קטנים וקשים שעלולים להיווצר בכליות. בדרך כלל הם עוברים דרך השופכן ומחוץ לגוף מבלי לגרום לתסמינים או בעיות כלשהן. התסמין השכיח ביותר של אבנים בכליות הוא כאב בצד או בגב. תסמינים אחרים כוללים בחילות והקאות, דם בשתן, חום, התייבשות ושינוי בתדירות השתן.

אבנים בכליות מאובחנים על ידי רופא שיזמין בדיקות כדי לחפש סימנים של אבנים בכליות ולגלות אם הן עברו דרך השופכן לשלפוחית השתן או לא. אם הם זוהו, הרופאים יזמינו בדיקת אולטרסאונד כדי לחפש סימנים של שברי אבנים בכליות שעלולים להיות כלואים בתוך הכליות.

אבנים בכליות הן מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זו יכולה להיות חוויה כואבת ומתסכלת, אך חשוב להכיר את הסימנים והתסמינים של אבנים בכליות על מנת למנוע מהן להחמיר.

הדרך הנפוצה ביותר לאבחן אבנים בכליות היא באמצעות סריקת אולטרסאונד. זה יאפשר לרופאים לראות אם יש אבנים כלשהן בכליות שלך. אם יש לך אולטרסאונד, חשוב לך לשתות הרבה נוזלים ולא להטיל שתן לפחות 30 דקות לפני הבדיקה.

איך מטפלים באבנים בכליות? 

קיימות אפשרויות טיפול רבות באבנים בכליות, אך הנפוצות שבהן כוללות תרופות נגד כאבים וניתוחים. רוב החולים באבנים בכליות ידרשו סוג כלשהו של התערבות כדי להמיס או להסיר את האבנים מהכליות שלהם. הטיפול באבנים בכליות תלוי בגודל האבן וכמה מהר היא עוברת בדרכי השתן.

צרו קשר עם מומחה לאבנים בכליות>>>

אבנים בכליות הן גושים קשים, עגולים וללא כאבים של מלחים מינרליים הנוצרים בכליה כאשר יש יותר מדי חומצת שתן בדם. אבנים בכליות כואבות ויכולות להיות קשות לעבור. אחת הדרכים לטפל בהן היא באמצעות תזונה נוזלית המפחיתה את רמות חומצת השתן. אפשרות נוספת היא להשתמש בתזונה המגבירה את רמות המגנזיום והסידן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושה מדריך חתנים?
כל חתן העומד לפני נישואיו אמור להכיר עולם חדש שהוא לא נחשף אליו עד כה. החיים היהודיים בבית היהודי...
קרא עוד »
מאי 31, 2023
איך תוכלו לשלב מופע לוליינות באירוע חברה?
מאמר זה עוסק בסוגי המופעים השונים שניתן לעשות לאירוע חברה. זה גם מדבר על סוגי האירועים השונים שמארחים...
קרא עוד »
ינו 13, 2023
ציפוי חלונות לדחיית חום ובידוד קידום בלאקרווינדוז
האקלים החם בישראל גורם לכך שבמשך חודשים רבים הרכב חשוף במהלך רוב היום לקרני השמש ולהשפעה של טמפרטורה...
קרא עוד »
פבר 24, 2020