כך תשמרו על חיי המצבר שלכם לאורח זמן

מצבר בנס ציונה

המאמר באדיבות שחר כהן מצברים

המצבר הוא הליבה של תפעול המנוע וכשהוא לא תקין אין אפשרות להתניע את הרכב. לכן כל בעל רכב מבצע כמה פעולות תחזוקה פשוטות, כדי שהמצבר ישרת אותו לכל אורך תקופת האחריות ואף מעבר לכך.

אחזקה שוטפת של מצבר הרכב 

כדי לוודא שהמצבר תקין ויש בו מספיק נוזלים, כדאי לקראת סוף תקופת האחריות לבדוק באמצעות איש שירות את מצב הנוזלים בתוך המצבר. אם יש הרבה נוזלים, המצב הוא מצוין ואפשר להמשיך לנסוע. אך אם כמות הנוזלים היא נמוכה מאד, קיימת סבירות שבימים הקרובים הנוזל הזה יתאדה וכך המצבר ישבוק חיים.

הדרך הנכונה היא להקדים רפואה למכה וכאשר כמות הנוזלים היא מצומצמת, לבצע החלפת מצבר בנס ציונה כדי לא להיתקע עם האוטו כמה ימים לאחר מכן, תמיד זה קורה כשממהרים ולכן עדיף לחסוך את הרגעים הקשים והלא נעימים.

שמירה על המצבר במכונית 

כדי ליהנות מתפוקה מלאה של המצבר, חשוב לבצע מדי פעם נסיעות למרחקים ארוכים. כאשר נוסעים בכבישים הראשיים במהירות גבוהה, המצבר מטעין את עצמו מחדש שוב ושוב ובזכות הפעולות הללו זמן היעילות שלו מתארך וכך נהנים מהמצבר גם מעבר לתקופת האחריות הרשמית של היצרן.

כאשר נוסעים לפרק זמן ארוך והרכב נשאר בחניון, חשוב לבקש מבן משפחה או מחבר שיתניע מדי פעם את הרכב ללא מזגן וללא אורות למשך כעשרים דקות. כך המצבר יישמר ולא יוצר מצב שעם החזרה לשגרה, לא יהיה אפשר להתניע את הרכב, כי המצבר התרוקן וקיימים מקרים שלא תהיה ברירה אלא לרכוש מצבר חדש. 

מעבר לכך יש להקפיד ולסגור את האורות בתום הנסיעה, כדי שהמצבר לא יעבוד סתם במשך שעות והוא יתרוקן. 

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

מי צריך עבודות ניסור בטון?

עבודות ניסור בטון נחשבות לעבודות נפוצות ביותר בענף הבנייה. חשוב לזכור כי ענף הבנייה משתמש רבות בבטון, בתור חומר גלם זמין, נוח וזול יחסית, המשמש

קרא עוד »