הקרקסים הגדולים בהיסטוריה

הקרקס שהחל את דרכו בצורתו המודרנית במאה ה18 היה הבידור היחיד להמונים, בימים שלפני המצאת הטלוויזיה, קולנוע, מחשב וטלפון. זה היה המקום בו אנשים הלכו כדי לצחוק, להתרגש ולראות דברים יוצאי דופן. בואו נכיר כמה מהקרקסים הגדולים בהיסטוריה:

סירק דו סוליי

סירק דו סוליי (Cirque du Soleil) קרקס השמש, הוא קרקס שהתחיל את דרכו ב1984 כחבורה של 20 רקדני רחוב. הקרקס התפתח עוד ועוד במהלך השנים וכיום אין כמעט אחד שלא מכיר אותו. הייחודיות של הקרקס היא שהמופע מתבסס על עלילה שכל חלקיה קשורים ושזורים אחד בשני. המופע עצמו, פס הקול והשירה. הכל נכתב במיוחד לכל מופע. המופעים של סירק דו סוליי כוללים קטעי לוליינות, ליצנים ומופעי טרמפולינה ואלמנטים של מופעי רחוב כגון: אקרובטיקה, סקייטבורדים, רכיבה על אופניים וגם אופרה, בלט ומוסיקת רוק. הקרקס מקפיד לא להשתמש בחיות ומשתמש במקום זה בבובות.

קרקס מדראנו

קרקס זה התחיל את דרכו בצרפת ב1872 בשם 'קרקס פרננדו'. ב1875, הכריז מקים הקרקס פרדינד בירט (שהיה ידוע בכינויו פרננדו) על פתיחת הקרקס רשמית, לאחר קניית בית קבע לקרקס ברובע האמנים בפריז. הקרקס עבר לבנו של פרננדו ומשם למי שהיה המנהל הפיננסי ג'רונימו מדראנו ומכאן שמו. הקרקס עבר עוד כמה גלגולים. כיום הקרקס נודד ומופיע בפני מיליוני אנשים בעולם.

קרקס האחים רינגלינג וברנום את ביילי

קרקס אמריקאי שפעל כמעט 100 שנה. מ1919 ועד 2017. הקרקס התחיל את פעילותו עם "המופע הגדול בעולם". ב1944 עלה באש אוהל הקרקס בהרטפורד, קונטיקט. השריפה גבתה 167 קורבנות. הקרקס המשיך את פעילותו באוהלים עד שנת 1957. ומשנה זו המופעים עברו לאתרים בעלי מושבים קבועים, כמו איצטדיונים. קרקס זה היה מרכז עלילת הסרט "ההצגה הגדולה בתבל" (1952). ב2017 הוחלט על הפסקת פעילותו עקב הוצאות תפעול גבוהות ומאבקים מתמשכים בארגונים למען זכויות בעלי החיים.

מופעי קרקס נחשבים לתרבות בפני עצמה, מהווים אטרקציה ואהובים על רבים. נדיר למצוא מופעי קרקס נגישים. המגמה היום היא לשלב מופעי קרקס או להטוטנות בפסטיבלי רחוב של פסלים חיים ובהפקות אירועים.
איתמר שחקנים הינה חברה ותיקה להפקה ואמנויות, מוזמנים ליצור קשר!

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

מי צריך עבודות ניסור בטון?

עבודות ניסור בטון נחשבות לעבודות נפוצות ביותר בענף הבנייה. חשוב לזכור כי ענף הבנייה משתמש רבות בבטון, בתור חומר גלם זמין, נוח וזול יחסית, המשמש

קרא עוד »