איטום מבנים תת קרקעיים – החשיבות של איטום מקצועי

לא פעם אנו שומעים בחדשות על הצפות בחניון תת קרקעי, ביוב שעולה על גדותיו או אפילו התמוטטות של מבנה מסוים כתוצאה מבלאי והתיישנות התשתיות בכל הנוגע למבנים תת קרקעיים כמו חניונים, מחסנים, מרתפים, מקלטים ומתחמים נוספים הרי שפעולת האיטום תהיה קריטית אף יותר. בעוד האיטום מעל האדמה הוא חשוב, תארו לכם מצב של קריסת קירות ותשתיות בתוך האדמה העשויים לגרום לקבירת אנשים חיים מתחת להריסות במקרה הגרוע או נזילות והצפות במקרה "הטוב" שגם אלו לא דברים טובים כלל וכלל.

 

מדוע החשיבות של איטום מקצועי במבנים תת קרקעיים היא קריטית?

ובכן במבנים תת קרקעיים יש לחות גבוהה יותר בדרך כלל ממבנים מעל הקרקע והצטברות של לחות יכולה להוביל להצטברות של מים על הקירות. זאת ועוד מים מהאדמה המחלחלים אל התשתיות של המבנים התת קרקעיים ועשויים לגרום לנזילות, רטיבות, הצטברות של עובש ובמקרים גרועים גם התמוטטות של התשתיות.

 

בדיקות מקדימות עשויות למנוע אסון:

חשוב לבצע בדיקות תקופתיות לתשתיות התת הקרקעיות ובמידת הצורך לבצע איטום מבנים תת קרקעיים מקצועי עם קבלן המתמחה בתחום זה. יש כמה שיטות וחומרי איטום העשויים להתאים למבנים תת קרקעיים, לסביבה הלחה וליציבות המבנה.

 

שימוש ביריעות ביטומניות לאיטום מבנים תת קרקעיים:

כפי שאמרנו יש חטיבות לאיטום מקצועי וזה יכול להתבצע בכמה דרכים שונות בהתאם למבנה, לסיטואציה, ללחות, לעומק ועוד. באמצעות יריעות ביטומניות ניתן לבצע איטום למבנים תת קרקעיים שונים ואלה יבוצעו על ידי יריעות מסוג SBS המיועדות לשימוש באזורים בהם אין חישפה לשמש ישירה (כמו במקרה של מבנים תת קרקעיים). חשוב לבחור באיש מקצוע מנוסה שיבצע בדיקה מקיפה של הקרקע, הקירות והתשתיות השונות ובהתאם לכך יקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לגבי סוג האיטום המתאים במקרה שלכם.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר שלנו: https://bitumany.co.il/.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

פסנתר ימאהה

כל מי שראה בחייו פסנתרים יוקרתיים שמחירם מגיע לעשרות אלפי שקלים, יידע לומר גם את הפירמה או את המותג שלהם. ימאהה היא מהחברות שמייצרות את

קרא עוד »

הקמת בריכות

הקמת בריכות בדרך הקלה, אפשרי? מסתבר שבהחלט כן. בימינו זה אפשרי לא רק עבור גורמים עסקיים אלא גם לבעלי בתים פרטים ואף לוועדי בתים של

קרא עוד »