אבן טבעית

מאז ומתמיד אבנים היו חלק מהנוף הטבעי, אך רק בשנים האחרונות האבנים הטבעיות נכנסו לשימוש בתחומים רבים ומגוונים בחיינו כמו בתחום הבנייה. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של אבן טבעית המשמשת כחיפוי לריצוף של הבית, כשהיתרונות הרבים שיש לאבן הזו מציבים אותה כבחירה הפופולרית ביותר בקרב מעצבים, אדריכלים ואנשים שרוצים לעצב את ביתם בצורה פרקטית ויפה יותר. 

המונח אבן טבעית מתייחס לאבנים שנחצבו היישר מן האדמה עבור שימושים שונים, כאשר תהליכי העיצוב וההתאמה שלהן לשימושים המגוונים הינם מינימליים כדי לשמר את תכונות האבן הטבעית 

סוגים של אבן טבעית 

כאמור, ישנם סוגים רבים ומגוונים של אבנים טבעיות שקיימות באדמה, אך כאן נתמקד בסוגי האבנים הטבעיות הנפוצות כיום בשימוש עבור עיצובים אדריכליים, בנייה, ריצוף ועוד:

  • אבן גרניט – אבן שנוצרה בתהליכים טבעיים שמתרחשים על כדור הארץ, כאשר גבישים שונים נוצרו כתוצאה מנוזלים שהתגבשו יחד ממינרליים שונים והופיעו על פני האדמה.
  • אבן שיש – סוג אבן זו נוצרה בעומק האדמה כתוצאה ממשקעים מימיים שנוצרו בשטחי מים טבעיים, ולכן אבני שיש מורכבים ממשקעי סידן פחמתי.
  • אבן אוניקס – אבן טבעית מעוצבת ויפה מסוג קוורץ, שנחשבת גם כאבן חן הודות לדפוסים הטבעיים שנוצרו עליה.
  • אבן צפחה – סלע טבעי שעבר שינויים כימיים טבעיים, ומורכב לרוב מאפר של הר געש או חימר ולכן זוהי אבן טבעית עדינה יחסית במרקמה.

מה היתרונות שיש באבן טבעית לריצוף הבית?

נוסף לייחודיות שיש לכל אבן טבעית, השימוש באבנים טבעיות לתהליכי בנייה וריצוף מאפשר לשמור על איכות הסביבה כיוון שאלו אבנים שאינן מצריכות שימוש במשאבי אנרגיה מזהמים. אבן טבעית היא עמידה ומעוצבת, ויישום שלה על גבי ריצוף מעניק יופי וייחודיות לכל מבנה כיוון שאין מדובר על אריחי ריצוף אחידים במראה שלהם, אלא במגוון של צבעים, הדפסים וגימורים מרשימים.

כיצד לבחור את הריצוף הטבעי שיתאים לביתכם?

כדי לבחור את האבן הטבעית שתתאים לכם, כדאי להיעזר במומחים בתחום מוצרי אבן טבעית כמו חברת אבסולוטו המציעה מגוון גדול ואיכותי של אבנים טבעיות לחיפוי, ריצוף ועיצוב הבית.