מייבשי לחות

אחת הבעיות הנפוצות ביותר במבנים מסחריים היא הצטברות מים. מים אלו נגרמים לרוב על ידי לחות וזיהום אוויר. את נושא הלחות ניתן לפתור באמצעות שימוש בסופחי לחות תעשייתיים המשמשים לספיגת לחות מהאוויר.

ניתן להסיר את הרטיבות מהמבנה באמצעות שימושים רגילים. עם זאת, מבנים מסוימים רגישים יותר לצמיחת עובש בגלל התנאים שלהם. עובשים גדלים בסביבות לחות ועומדות שמגבירות את קצב הגדילה שלהן ומייצרות יותר נבגים, שבתורם יכולים לקדם יותר צמיחת עובש.

כאן נכנסים לפעולה מכשירי ייבוש אשר משמשים להפחתת תכולת המים באוויר. הם גם סופגים לחות ומונעים ממנה להגיע אל פני השטח.

מה חשוב לדעת על מייבשי לחות?

מכשירי ייבוש אלו קיימים כבר עשרות שנים ונמצאו כיעילים מאוד בהפחתת לחות האוויר. עם זאת, הם לא כל כך יעילים בכל הנוגע לסילוק הלחות מאדי המים שנמצאים באוויר. כאן נכנסים לתמונה סופחי לחות תעשייתים. הם מסירים לחות מהאוויר כך שהיא יכולה להיספג על ידי חומר יובש או מכשיר אדים או שניהם.

מסיר לחות הוא מכשיר המורכב ממאוורר פנימי, משאבה ויחידת בקרה. המאוורר שואב את האוויר בתוך מסיר הלחות בצורה כזו שהוא לוכד לחות בתוך עצמו עד שניתן להסירה דרך פתחי האוורור או הצינורות.

מייבשי לחות – מטרות

כאמור, מייבשי לחות תעשייתיים משמשים למטרת ייבוש לחות שמצטברת בחלל ואוגר אותה. הם משמשים במקומות רבים כמו ייצור מזון, חקלאות ובנייה. הם משמשים גם כחומר ניקוי יעיל למשטחים שניזוקו במים.

רצוי תמיד לבחור מייבשי לחות תעשייתיים באיכות הטובה ביותר. יש להם פעולה חלקה ואחידה המאפשרת להם לעבוד ביעילות רבה. תמיד עדיף לבחור ביבשני לחות תעשייתיים מכיוון שהם ידועים ביעילותם בייבוש רטיבות, שהיא הגורם למספר בעיות באתרי בנייה ומפעלים שניתן להימנע מהן.