איך פועלים מעכבי בעירה

מעכבי בעירה הם קבוצה של כימיקלים שיכולים לשמש בייצור פלסטיק. הם מתווספים לפלסטיק כדי להפוך חומרים אלה לעמידים בפני חום, להבה ותכונות תרמיות אחרות; מעכבי בעירה משמשים בייצור פלסטיק או מוצר דיו, הם משמשים גם בבדים, אלקטרוניקה ורהיטים. ניתן למצוא אותם הן כנוזלים והן כמוצקים. הרעילות משתנה בין סוגים שונים של מעכבי בעירה מכיוון שלכולם יש תכונות המשתנות בהתאם לצורה הכימית. רוב מעכבי הבעירה מסווגים לשלוש קבוצות על בסיס ההרכב הייחודי שלהם. 

מעכבי בעירה הם כאמור כימיקלים שניתן להשתמש בהם כדי לעצור את התפשטות האש. התעשייה הכימית משתמשת בכימיקלים אלו במגוון רחב של מוצרים לרבות צבעים, פלסטיק ורהיטים. כדי למנוע שריפה או לצמצם את התפשטותה. עם זאת, כימיקלים אלה יכולים להיות מסוכנים אם הם באים במגע עם העור, העיניים או אזורים רגישים אחרים בגוף. חלק מעכבי בעירה נמצאים בצבעים ובפלסטיק ולכן אינם בשימוש ברוב החפצים הביתיים. כימיקלים אלו עשויים לשמש גם במוצרים המיועדים לילדים כגון נורות, סוללות וצעצועים חשמליים. מעכבי בעירה משמשים בצבעים ובפלסטיק, כמו גם בחלק מהפריטים הביתיים שכולנו מכירים. מעכבי בעירה עלולים להזיק בשאיפה. 

כך זה עובד

כיצד פועלים מעכבי? מעכבי בעירה הם כימיקלים המונעים בעירה ומייצרים סביבת טמפרטורה נמוכה יחסית למוצר עליו הם מיושמים. זה מושג על ידי הוספת כימיקלים לאריזה החיצונית או הציפוי של מוצר סופי. כימיקלים אלו (המכונים מעכבי בעירה) הופעלו במספר דרכים, כולל מוצרי סינון על מנת להפחית אש הם נמצאים בשימוש נפוץ במוצרים כגון מכשירים חשמליים ואלקטרוניים, כגון מכשירי טלוויזיה ומחשבים, מערכות העברת חשמל, טלפונים סלולריים ועוד. את החומרים ניתן לטבול או ליישם על ידי ריסוס או בצורות נוספות על פי הצורך. 

פרטים באתר: https://shinmm.co.il/