מרזבים

מרזבים

המים הם ברכה לעולם, למעשה הם תנאי בסיס והכרחי לכל יצור חי – אדם, בעל חיים או צמח. אבל במקרים בהם המים אינם נשלטים, כאשר הם מופיעים במקום שאמור להיות יבש, זה עסק ביש. כי למים יש תכונות שונות שטומנות בחובן נזקים והרס. וזה אומר שמים עשויים לחלחל, לשחוק, להרטיב, לגרום לטחב ולנזקים רבים אחרים. וזו הסיבה בגינה עלינו להיות ערניים ולשמור היטב את המים בגבולותיהם.

מי גשמים – כיצד מתמודדים?

החורף מגיע ועמו גם הגשמים. כולנו מייחלים לחורפים עתירי גשמים ומרובי משקעים. אבל האם אנחנו מוכנים לכך? יש לשים לב לכך שהגשם יורד בעוז בלי להבדיל בין שטח פתוח לשטח בנוי. מה זה אומר? שגם מעל בנין המגורים שלכם יש המון גשמים! מה קורה עם המים הללו? אם לא חשבתם על כך עד היום קראו ושימו לב.

המים יורדים על הבניין ועלולים להצטבר שם. כמובן שהצטברות המים זו תופעה חמורה שיש בה המון נזקים. מים עומדים הם נזק תברואתי, וזאת מלבד לנזק העיקרי של רטיבות וחלחול אל תוך המבנה. כדי למנוע תופעות כאלו נוקטים במספר פעולות. יש גגות שבונים אותם בזווית משופעת, הזווית גורמת לכך שהמים לא יצטברו, אלא יתנקזו בצורה עצמית מטה. שיטה נוספת היא התקנת מרזבים. מרזבים הם בעצם דרך יציאה וניקוז למים שאמורים להתפנות מהמקום אליו הם הגיעו.

סוגים שונים – מטרה אחת

קיימים מרזבים מסוגים שונים. יש ממתכת ויש מפלסטיק, יש גלויים ויש נסתרים, אבל המטרה של כלל המרזבים היא לנקז מים. אך יש לדעת כי כל מרזב עלול להיסתם, להתקלקל או לצאת מכלל פעולה. כמו כן פעמים מרזבים אינם עומדים בנטל ולא מצליחים לנקז את המים, בין אם זה בגלל כמויות גדולות ובין בשל העובדה שהמרזב אינו בנוי נכון. בכל מקרה חשוב לפנות אל בעל מלאכה אשר יטפל בעניין וידאג כי המים ימצאו את מסלול הניקוז היעיל והמהיר שלהם.

לנקות, לתקן, להתקין

אז אם המים מצטברים ולא מוצאים את דרכם, חשוב לפנות אל שרברב מומחה בתחום המרזבים. לשם התקנה, תיקון או ניקוי המרזבים.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »