הדברת חולדות או לכידת חולדות?

הדברת חולדות או לכידת חולדות

עד לפני כמה שנים היה נהוג לבצע הדברה כדי להכחיד את החולדות אך בשנים האחרונות יש היפוך במגמה הזו וקיים רצון ללכוד את החולדות ולהחזיר אותן לטבע.

לכידה של חולדות 

כאשר רואים חולדות בחצר או כשרואים שאריות של הכרסום שלה, אם היא כרסמה מזון לדוגמה כמו תפוח ברחבי הבית או בגינה, הדרך היעילה היא לקרוא ללוכד חולדות.

איש מקצוע זה יודע בדיוק כיצד ללכוד אותן. הוא תופס אותן מהרגליים בדרך מקצועית ומיומנת כדי שהחולדות לא ינשכו אותו. לאחר שהוא לוכד אותן, הוא מעביר אותן לארגז מיוחד שיש בו פתחי אוורור.

המדביר המקצועי מסיע את החולדה בארגז הסגור לדיונות של חול שנמצאות בקרבת מקום, או למקום אחר בטבע ושם הוא משחרר אותה כדי שתחזור לטבע ותחיה במחילות.

> קראו גם על הדברת פשפש המיטה

החשיבה על החולדות 

השינוי בקו החשיבה נובע מהעובדה שלחולדות יש תפקיד חשוב בטבע בשרשרת המזון בטבע ולכן חשוב שהן תהיינה במקומות הנכונים עבורם.

רק מדביר מקצועי בעל רישיון תקף יודע כיצד לתפוס אותן בלי שהן יגרמו נזק לו או לסביבה ולכן יש לקרוא רק למדבירים הללו.

יש מקרים שלאחר לכידת החולדות הן חוזרות לאזור המגורים כדי לחפש מזון ויש מקרים שהן מעדיפות לא להתקרב לאזורי המגורים לאחר שלכדו אותן.

מכשיר תהודה 

אופציה אחרת המיועדת להחזיר אותן למרחבים הפתוחים היא על ידי הצבת מכשיר תהודה אשר מפיק גלי קול אשר מהדהדים בראשם של המכרסמים. בנוסף לכך המכשיר גורם לתנודות והם מרגישים שיש בעיה של חוסר ביציבות ודבר זה מבריח אותם מהמקום, מכשיר זה גם מבריח את הנחשים. קראו עוד על הדברות מכרסמים באתר טרגט הדברות.

לבני האדם מכשיר זה אינו מפריע, כי אנחנו לא שומעים את הקולות כלל.

 

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

רואה חשבון

רואה חשבון

אילו מחלקות חייבות להיות אצל רואה חשבון שאתם בוחרים? כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר לסיוע בניהול העסק שלכם? ולמה כל בעל עסק חייב

קרא עוד »