שיקום בטון לתחזוקת מבנים

שיקום בטון לתחזוקת מבנים

במצבים בהם המבנה עובר תהליך שחיקה, נרקב או נשחק כדאי להזמין חברה המתמחה בשיקום בטון.

בטון הוא בעצם תערובת המיוצרת מכמה חומרים ביחד ביניהם צמנט, חול, מים וחצץ. מכיוון ומדובר בחומר מאוד חזק עם רמת עמידות גבוהה ושחיקה, כבר שנים רבות עושים בו שימוש בענף הבניה ברחבי העולם. יתרון נוסף בשימוש בו בא לידי ביטוי בעלות שלו הנחשבת לנמוכה. כאשר בונים מבנה נדרשת כמות גדולה ממנו ולכן למרות שיש היום מבנים אותם בונים ללא שימוש בבטון, עדיין הוא קיים ורבים מעדיפים אותו בשל יתרונותיו הרבים.

יחד עם זאת, כמו כל חומר אחר, גם הבטון עובר שחיקה ואחת לכמה שנים נדרש תהליך של שיקום בטון.

שיקום בטון מה זה אומר?

בדרך כלל מדובר בסוגים שונים של עבודות בגובה המתבצעות בשיטת הסנפלינג בה עושים שימוש בבמות הרמה מיוחדות או בעזרת קונסטרוקציות שזו השיטה הפחות מקובלת היום. בדרך כלל, מבצעים שיקום בטון כאשר חזית המבנה עוברת סוג של פגיעה או שחיקה. זה יכול להיות בעקבות החשיפה לשמש, ללחות, למים, לכל מיני ליקויים הקשורים בבנייה עצמה, בלאי טבעי ועוד.

לרוב, כאשר מחליטים לבצע שיקום בטון התהליך כולל מריחת חומר מיוחד המבוסס על חומר צמנטי. בשלב הראשון קודם כל מפרקים את הבטון עד שחושפים את הברזל שמתחתיו. במידה ויש צורך, מבצעים שיקום גם לברזלים ולעתים גם יש להחליפם או לשפר אותם עם כל מיני חומרים מיוחדים המונעים היווצרות של חלודה. לאחר מכן בונים מחדש ומצפים את הבטון במטרה למנוע קריסה של המבנה.

מתי יש לבצע עבודות שיקום בטון?

כאשר המבנה לא נמצא במצב טוב מבחינת הנראות שלו או כאשר שמים לב לכל מיני התפוררויות של הבטון, סדקים וכדומה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

ניסור בטון

היום ניתן לראות יותר ויותר צורך וביקוש לשירות של ניסור בטון. מדובר למעשה על דרך אפקטיבית לצורך התאמת המבנה לצרכים מסוימי. למשל, במידה ויש צורך

קרא עוד »