פיצוי לדור שני של ניצולי שואה – איזה אישורים צריך להמציא כתנאי לזכאות?

במשך שנים רבות, כל התחום של פיצויים בעקבות השואה, היה שמור בעיקר לדור הראשון, קרי למי שהיה שם, בין אם זה במחנות העבודה, בגטאות ובמקומות אחרים. אך עם השנים, נוצרה הבנה שהם לא היחידים אשר צריכים לקבל פיצוי, אלא גם יורשיהם, קרי הדור השני של ניצולי שואה. 

מי שמכיר את הסיפור הישראלי בכלל ובפרט את הסיפור של ניצולי השואה, יודע עד כמה משמעותי ורלוונטי היא ההתייחסות לדור השני. ילדים אשר גדלו בבית להורים ניצולי שואה, מצאו את עצמם מתמודדים עם לא מעט קשיים ובעיות, אשר השפיעו על חייהם בצורות שונות. 

לכן, במהלך השנים נוצרה ההכרה שגם להם מגיע פיצוי. חשוב להבהיר שזה לא בהכרח לכולם, שכן על פי המגבלות שקיימות בחוק, הפיצוי מגיע לדור שני שהוריהם היו בחיים עד יוני שנת 2002.  למעשה מדובר בפיצוי שנובע מזכויות סוציאליות של הדור הראשון אשר עוברות לדור השני. 

איך מקבלים פיצוי בדור השני?

לקבלת פיצוי לדור שני של ניצולי שואה, יש לפנות אל משרד עורכי דין שמתמחה בכל הנושא של פיצויים לניצולי שואה. הם ידעו להסביר כיצד זה מתנהל ומול מי מבצעים את התהליך בשביל לקבל את הפיצוי הרלוונטי. יש להציג מסמכים רלוונטיים המוכיחים שאכן ההורים היו בשואה, היכן הם היו, באיזה גיל הם שהו במקום, וכן היבטים נוספים שיכולים להשפיע על ההחלטה. 

חשוב להדגיש, גם אם ההחלטה הראשונה סורבה, עדיין יש אפשרות לקבל פיצוי, כלומר ניתן להגיש ערעור ולבדוק האם מגיע לכם פיצוי. כמו כן, מי שקיבל קצבה מסוימת, יכול לבדוק האם מגיעה לו הגדלה של הפיצוי המקורי או שמא הסכום נשאר אותו דבר. 

צרו קשר עם עו"ד סיבר ווייצקר עוד היום >>>