השוני בין קופות לחנות לבין מסעדות

העידן הדיגיטלי הכניס לחיי היום יום שלנו שינויים רבים ומועילים שמחליפים את דרכי ההתנהלות של פעם. גם בתחום הביתי – עם פיתוחם של מכשירי חשמל שונים ובסיסיים וגם בתחום העסקי, עם כניסתם של עזרים טכנולוגיים שונים שהפכו את החיים לנוחים בהרבה. 

הקופות הממוחשבות תפסו זה מכבר את מקומם של הרישומים הידניים בחנויות והחליפו את פנקסי ההזמנות במסעדות. לא עוד ספירות מלאי ידניות וניסיונות חוזרים ונשנים לסריקת מוצרים, לא עוד חיפושים אחר עטים כותבים או מעקב אחר שולחנות שהתפנו במסעדה. הכול ממוחשב, הכול מתועד ובלחיצת כפתור אחת ניתן להגיע בקלות לכל המידע הדרוש.

קופה ממוחשבת – מה היא כוללת?

קופה ממוחשבת כוללת בתוכה מגוון פונקציות שתפקידן להקל על בעלי עסקים בניהול העסק שלהם ולאפשר להם לעקוב אחר המתרחש מבלי לטרוח יותר מידי. אז מה מציעה הקופה הממוחשבת?

  • אפשרות מעקב מלאי – מעקב מדויק אחר המלאי שקיים בחנות כאשר בכל פעם בה רוכשים מוצר מסוים הוא יורד אוטומטית מרשימת המלאי.
  • הזמנות – ניתן לבצע דרכה הזמנות של מוצרים חסרים ולהשלים מלאי בצורה פשוטה ונוחה.
  • סטטיסטיקת מכירות – ניתן לעקוב אחר היקף המכירות של העסק. המערכת מבצעת שקלול מכירות ומאפשרת לעקוב בקלות האם ההכנסות מכסות את הוצאות ומה היקף המכירות היומי, השבועי ואף השנתי.
  • שמירת לקוחות מועדון – בקופה ממוחשבת ניתן לנהל מועדון לקוחות ולשלוח להם מידע אודות מוצרים במבצע, הטבות ועוד.
  • היסטורית עסקאות – ניתן לעקוב אחר היסטוריית עסקאות שבוצעו ואף להדפיס חשבוניות ישנות במידת הצורך.

קופה למסעדה לעומת קופה לחנות

אין ויכוח על כך שקופה למסעדה צריכה לכלול פונקציות אחרות מזו של קופה לחנות. אם קופה לחנות מכילה פונקציות של ספירת מלאי, מעקב אחר מוצרים וביצוע הזמנות, הרי שקופה למסעדה אמורה לכלול פונקציות נוספות מלבד הבסיסיות כמו תפריטים מחולקים, מלצרים פעילים, מנות במלאי, שולחנות מאוישים או ריקים, הקלדת הזמנות ושליחה למטבח וכן הלאה.

על כן, לפני שאתם מזמינים קופה ממוחשבת חדשה, התייעצו עם מומחים בתחום על מנת שיתאימו לכם את הקופה המתאימה ביותר.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

מי צריך עבודות ניסור בטון?

עבודות ניסור בטון נחשבות לעבודות נפוצות ביותר בענף הבנייה. חשוב לזכור כי ענף הבנייה משתמש רבות בבטון, בתור חומר גלם זמין, נוח וזול יחסית, המשמש

קרא עוד »