יריעות ביטומניות – כל המידע החשוב

יריעות ביטומניות משמשות בבנייה ובכרייה לכיסוי פני הקרקע. הם ידועים גם בשם אספלט מרוסס או בטון מרוסס. הם עשויים בדרך כלל מביטומן, סוג של אספלט, שהוא נוזל שחור סמיך שניתן להמצק ליריעות על ידי חימום בטמפרטורות גבוהות. הנוזל יוצר תחליב ביטומן, אשר לאחר מכן מעובה למשחת ביטומן, ולאחר מכן הוא מרוסס על מצע נע. יריעות ביטומניות נמצאות בשימוש נרחב בבנייה כרכיבי איטום על פני הקרקע למניעת כניסת מים למבנה. ניתן להשתמש בו גם עבור גגות המבנים. יריעות ביטומניות משמשות גם לריצוף מסביב למזבלות ויכולות לשמש חומרים מעכבי אש כאשר הם מעורבים עם כימיקלים אחרים, כגון מלט וסיד.

מתי משתמשים ביריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות משמשות לכיסוי גג בניין. הם עשויים מחומרים ביטומניים כמו אספלט ומלט. יריעות ביטומניות משמשות בדרך כלל במבנים מסחריים ובבנייני מגורים. יש להם תוחלת חיים של כ-20 שנה אך ניתן להחליף לאחר 10 שנים במידת הצורך. יריעות ביטומניות מותקנות בדרך כלל על גגות באמצעות מנוף או דרק, אך ניתן להתקין אותן גם ביד באמצעות פיגומים. יריעת ביטומנית היא סוג של יריעת קירוי העשויה מחומרים ביטומניים כמו אספלט ומלט. יריעות אלו משמשות בדרך כלל לכיסוי גגות מבנים. יש להם תוחלת חיים של כ-20 שנה אך ניתן להחליף לאחר 10 שנים במידת הצורך. יריעות ביטומניות מותקנות בדרך כלל על גגות באמצעות מנופים או דריקים, אך ניתן להתקין אותן גם ביד באמצעות פיגומים. הסוג הנפוץ ביותר הוא כנראה קירוי ויריעות כיסוי מפלדה גלית מצופה ביטומן. 

לסיכום:

יריעות ביטומניות הן סוג של יריעות מגן המשמשות בבנייה, בתעשייה ובתעשייה. הם עשויים מביטומן, אספלט ו/או זפת. המילה "ביטומנית" באה מהמילה הלטינית "ביטומן", שפירושה דביק או צמיג. הביטומן מחומם לטמפרטורה גבוהה לפני שהוא הופך לנוזל. יריעות ביטומניות משמשות לפרויקטי קירוי וריצוף למניעת נזקי מים וחלודה. הם יכולים לשמש גם כתשתיות לגג או כבידוד לקירות, תקרות ורצפות. מידע נוסף באתר https://azmarketing.co.il/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה כדאי לדעת לפני שבוחרים מנקה בלחץ מים
בעולם הניקיון, יעילות ואפקטיביות תלויות פעמים רבות בשימוש בכלים הנכונים. בין אלה, מנקים בלחץ מים...
קרא עוד »
ינו 23, 2024
חלבון מי גבינה WheY
חלבון מי גבינה הוא אחד התוספים הפופולריים ביותר בשוק. ידוע כיעיל בסיוע בבניית שרירים, בירידה במשקל...
קרא עוד »
ינו 05, 2023
הדברת עכברושים – מדוע נכון להזמין איש מקצוע
ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו נוטים לחשוב, שבעזרת הידע שעומד לרשותנו וכלים או תכשירים בסיסיים, אנחנו...
קרא עוד »
נוב 20, 2020