לכידת חיות בצורה הומנית ושחרור בטבע

לכידת חיות בצורה הומנית ושחרור בטבע

מקומן של החיות הוא בשמורות הטבע, בדיונות החולות, ביערות, חורשות ובכל מקום אחר אשר בו הן מוצאות מזון ותנאי מחייה נאותים.

לא אחת קורה שהחיות הללו מתקרבות לסביבה אורבנית ונעות בין בתי המגורים. ללא קשר לסוג החיה אם מדובר בחיות קטנות יחסית כמו עכברים וחולדות או חיות גדולות יותר, המגמה היא להחזירן באופן הומני לטבע.

לוכד חיות מיומן 

לוכד חיות כמו באתר הזה, אוהב מאד חיות ולכן מטרת העל שלו היא לסייע להן. מעבר לכך כל החיות הן חיות מוגנות בישראל ולכן כל פגיעה בהן היא עבירה פלילית על החוק. 

ההגנה על חיות הבר היא כדי שיהיו בארץ זנים רבים של חיות ובמיוחד של אלו הנמצאים בסכנת הכחדה ולכן לוכד החיות אשר מודע לכך, עושה כל שניתן כדי לתפוס את החיות בסביבה אשר אינה מתאימה להן ולשחרר אותן לאחר מכן באזור המותאם להם.

כאשר מדובר בנחשים במיוחד, הם מונחים בקופסה סגורה בעלת פתחי אוורור ובטבע, הלוכד פותח אותה ומשחרר את החיה לחופשי.

חשיבותם של בעלי החיים 

ההתייחסות הנאותה לבעלי החיים היא ערך עליון ויש לכך חשיבות רבה בקיומם של חיים תקינים עבורן וגם עבור בני האדם.

זו הסיבה שלוכד החיות מבצע את הלכידה בדרכים מתוחכמות ועדינות כדי ללכוד את החיות שלמות ולא פצועות כדי שימשיכו לחיות ולהביא תועלת בשרשרת החיים בטבע.

במקביל לכך, הוא מקל על הדיירים הגרים בבתים שהנחש או המכרסמים (קראו על הדברת מכרסמיםהיו בסביבתם והרגישו פחדים וחוסר נוחות להסתובב בקרבת הבית, במיוחד כאשר יש ילדים קטנים אשר משחקים בחצרות ובגינות.

המגמה היא למנוע הדברה, כדי לא להמית את החיות אלא ללכוד אותן ולהעבירן למקומות אחרים ורחוקים יותר.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »