כל מה שצריך לדעת על מונורקס

שליכט אקרילי

 כמו טיח טרמי, גם מונורקס הוא סוג של טיח, בעל מאפיינים שהופכים אותו לפתרון דקורטיבי, עמיד וגם נוח מאוד לעבודה וליישום. זהו טיח צבעוני, שיכול לשפר את הנראות ואת העיצוב של הקירות, על פי הרצוי לכם. מדריך – כל מה שרציתם לדעת מונורקס. 

גרגירים שיוצרים טקסטורות 

מונורקס מורכב מגרגירים. בהתאם לסוג ועובי הגרגירים ניתן לבחור את הצורה והטקסטורה שיתגבשו על הקיר. 

הגנה של קירות 

במידה ומלבד פתרון דקורטיבי רצויה הגנה מיוחדת על הקירות, כדאי לבחור פתרון של מונורקס בעל גרגירים עבים. הקיר מקבל הגנה נוספת ממזג האוויר ושינויי אקלים. 

מגוון צבעים לבחירה 

ניתן להשיג טיח מונורקס במבחר גדול של עשרות צבעים שונים. על ידי שילוב של צבעים קיימים, ניתן להשיג עוד ועוד גוונים נוספים על פי הרצוי. לכך אפשר להוסיף כמה צורות גימור וטקסטורות. כלומר, האפשרויות מגוונות וכמעט בלתי מוגבלות. 

נראות טובה ויכולת איטום 

ישנה אפשרות ליישם את הטיח מהסוג הזה בשכבה עבה למדי, אם נחוצה יכולת איטום. אם מיישמים מעל 100 מילימטרים של חומר, הטיח אוטם בצורה טובה את הקיר. 

אין צורך בשכבות של חומרים נוספים 

בשיטה הוותיקה, נהוג היה ליישם כמה שכבות של חומרים, הרבצה צמנטית, שכבת טיח, חומר איטום ולבסוף שליכט. מונורקס ניתן ליישם בשכבה אחת בעובי הרצוי. אותה השכבה שמשמשת גם לטובת טיוח גם למטרת דקורציה ובמידת הצורך גם לאיטום. זה חוסך זמן עבודה משמעותי ואת הצורך בהתאמה בין חומרים לשכבות נפרדות. 

ממה עשוי מונורקס

מדובר בחומר מינרלי, צבעוני, שמורכב מרכיבים שונים כגון חומרי צמנט, סליקיה, סיד, קלציום, צבעים מינלריים ועוד חומרים שנועדו להקנות לטיח את תכונותיו הטובות. חומר זה ידוע כידידותי, ירוק ואיכותי. 

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

צלם ספורט יצירתי

צלם ספורט יצירתי

כדי לצלם תחרויות ספורט, תצטרכו לברור לכם צלם יצירתי, איכותי ומקצועי. אם חשוב לכם לקבל את התמונות הטובות ביותר, תצטרכו לעמול כדי להביא את הצלם

קרא עוד »

מה בודק חדירות עושה?

אחד המקצועות המסקרנים, מאתגרים ואלו שמסגרתם ניתן להרוויח שכר יפה הוא מקצוע בדיקת חדירות. במאמר זה נחשוף בפניכם מה בודק חקירות עושה. קריאה נעימה. המטרה

קרא עוד »