רואה חשבון

רואה חשבון

כל אדם שפותח עסק עצמאי יודע שהוא הופך להיות אחראי לעצמו על כל המשתמע מכך. כלומר יהיה עליו לדאוג לעסק שלו שההוצאות לא יגברו על ההכנסות, יהיה עליו לחשב את כל החישובים המרכיבים את העסק כולל שכירות, מים, חשמל, טלפון, שכר לעובדים ועוד. הוא יצטרך לשלוט על כל היוצא והנכנס לבית העסק כמו גם על כל המוצרים במקום. כאב ראש לא פשוט, אה? ועדיין לא התייחסנו לכל הנושא של המיסים, של הביטוחים השונים ושל ההפרשים עבור העובדים.

בדיוק כאן נכנס לתמונה רואה החשבון.

זה המקום המיועד למעשה לו ואת המשבצת הזו הוא זה שאמור למלא.

כך בוחרים רואה חשבון

האמת היא שלא עבור כל עסק עצמאי חייבים את השירות של רואה חשבון. כאן חשוב להבדיל בין הסוגים השונים של העצמאיים.

עוסק פטור – יש את העוסק הפטור שהוא עובד באופן עצמאי אך הוא פטור מתשלומי מס. הוא יוכל בהחלט להסתדר בכוחות עצמו מול הרשויות כאשר כל מה שיהיה עליו לעשות הוא להגיש בכל שנה לרשויות המס את רשימת ההוצאות וההכנסות שהיו לו כולל העתקים של הקבלות שהוא נתן ללקוחות.

אך לא רק זה הוא יצטרך לעשות. עובד עצמאי אמור לידי פעם למלא הצהרת הון לרשויות ההמס, הוא אמור לדאוג לתשלומי הביטוח הלאומי והוא צריך לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות של העסק שלו על מנת לוודא כי הוא לא חורג מתקרת העוסק הפטור.

רואה החשבון יכול בהחלט לסייע בכך ולעשות סדר בדברים וכך לחסוך כאב ראש מיותר.

עוסק מורשה

עוסק מורשה הוא עוסק שמרוויח מעבר לתקרה הפטורה ממס והוא צריך לגבות מע"מ על כל מכירה ואף לשלם מע"מ. עוסק מורשה חייב את עזרתו ואת שירותיו של רואה החשבון.

קראו על רואה חשבון לעוסקים מורשים בלינק https://amirkenan.co.il/2020/09/14/accountant-to-a-licensed-dealer

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איך בוחרים בעל מקצוע

איך בוחרים בעל מקצוע?

אין לכם מושג מאיפה להתחיל כדי לבחור בעל מקצוע שידע לעשות את עבודתו ללא רבב ובמחיר הוגן? יש מספר דברים פשוטים שתוכלו לעשות על מנת

קרא עוד »

יועץ תנועה וחניה

יועץ תנועה וחניה נחשב לאחד מבעלי המקצוע החיוניים ביותר עבור כל סוג של פרויקט בניה. חשוב לזכור כי פרויקט בניה הינו פרויקט מסובך ומסורבל, המצריך

קרא עוד »