התקנת טלוויזיות

התקנת טלוויזיות

עומדים להתחדש עם טלוויזיה איכותית? טלוויזיה חדשה לא קונים בכל יום, כדי ליהנות מחוויית צפיה אופטימלית צריך לדעת כמה דברים על התקנת טלוויזיות נכונה. 

תכנון גובה ומרחק 

על מנת להשיג את חווית הצפייה האופטימלית צריך להביא בחשבון את גודל החדר ועד כמה אתם רוצים לראות את התמונה בגדול. התקנת טלוויזיות איכותית יכולה לקחת אתכם צעד עצום קדימה לקראת חוויה קולנועית בבית. לשם כך יש להביא בחשבון עוד כמה דברים. למשל, יש לתכנן את הגובה שבו הטלוויזיה תותקן, כדי שלא תצטרכו להתאמץ בזמן הצפייה וכדי שהתמונה תוצג בגובה הנוח ביותר. בהתקנה יש להתייחס לגודל המסך, לרזולוציה, למרחק של הצופים מהמסך וגם להרגלי הצפייה המועדפים. למדו כיצד זרועות לטלוויזיה יוכלו לעזור לכם להציב את הטלוויזיה במקום המדוייק לכם.

התקנת טלוויזיות עם ערך מוסף

אם שמעתם את המושג מערכת קולנוע ביתית, דעו שגם אתם יכולים. כדי להשיג את חוויית הצפייה והצליל המושלמת, ממש כמו בקולנוע, צריך לקחת בחשבון התקנת טלוויזיות עם ערך מוסף. כלומר, מביאים מראש בחשבון את העזרים והתוספות שמקפיצים את הטלוויזיה למעמד של הקרנה קולנועית. איך עושים את זה? באמצעות תוספות כגון רסיבר, מגבר, רמקולים. וכמובן, חשוב להתקין בצורה נכונה את כל המרכיבים הללו, שצריכים לתקשר זה עם זה ולהעביר את הקולות, הצלילים והמראות, אל הצופים (באופן חסר פשרות). 

מה זאת אומרת 5.1 

כדי להפוך טלוויזיה לקולנוע ביתי נהוג לתאר תצוגה וערוצי סאונד מסוג 5.1. המספרים הלכאורה לא קשורים הללו, מייצגים משהו מאוד הגיוני. המספרים מציינים את הרמקולים שיתחברו למערכת, פלוס רמקול מיוחד שנקרא סאב וופר (משמיע באסים נמוכים ובעלי עוצמה). סידור של מספר הרמקולים והתקנתם סביב הטלוויזיה מקנים סאונד מושלם לכל צפייה. ניתן לבחור סידורי רמקולים נוספים, כך שסידור כגון 7.1 למשל, פשוט מייצג יותר רמקולים סביב. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים חיוניים לעיצוב הבית: המדריך המלא שלך
התעמקות בעיצוב הבית יכולה להיות מרגשת כמו שהיא מרתיעה. בין אם אתם מחפשים לרענן חדר בודד או לבצע שיפוץ...
קרא עוד »
אפר 14, 2024
הקשר בין טיפול באוטיזם לרפואה משלימה
לא מעט ילדים סובלים מאוטיזם. מדובר בהפרעה תקשורתית, אשר באה לידי ביטוי בתסמינים שונים שהילד מגלה...
קרא עוד »
אוק 27, 2018
הבנת נזילות המים: תובנות מפתח לאיתור וטיפול יעילים
בתחום מדעי הסביבה וניהול מים, הבנת המושג נזילות מים היא חיונית. מונח זה מתייחס לקלות וליעילות שבה...
קרא עוד »
דצמ 25, 2023