התקנת טלוויזיות

התקנת טלוויזיות

עומדים להתחדש עם טלוויזיה איכותית? טלוויזיה חדשה לא קונים בכל יום, כדי ליהנות מחוויית צפיה אופטימלית צריך לדעת כמה דברים על התקנת טלוויזיות נכונה. 

תכנון גובה ומרחק 

על מנת להשיג את חווית הצפייה האופטימלית צריך להביא בחשבון את גודל החדר ועד כמה אתם רוצים לראות את התמונה בגדול. התקנת טלוויזיות איכותית יכולה לקחת אתכם צעד עצום קדימה לקראת חוויה קולנועית בבית. לשם כך יש להביא בחשבון עוד כמה דברים. למשל, יש לתכנן את הגובה שבו הטלוויזיה תותקן, כדי שלא תצטרכו להתאמץ בזמן הצפייה וכדי שהתמונה תוצג בגובה הנוח ביותר. בהתקנה יש להתייחס לגודל המסך, לרזולוציה, למרחק של הצופים מהמסך וגם להרגלי הצפייה המועדפים. למדו כיצד זרועות לטלוויזיה יוכלו לעזור לכם להציב את הטלוויזיה במקום המדוייק לכם.

התקנת טלוויזיות עם ערך מוסף

אם שמעתם את המושג מערכת קולנוע ביתית, דעו שגם אתם יכולים. כדי להשיג את חוויית הצפייה והצליל המושלמת, ממש כמו בקולנוע, צריך לקחת בחשבון התקנת טלוויזיות עם ערך מוסף. כלומר, מביאים מראש בחשבון את העזרים והתוספות שמקפיצים את הטלוויזיה למעמד של הקרנה קולנועית. איך עושים את זה? באמצעות תוספות כגון רסיבר, מגבר, רמקולים. וכמובן, חשוב להתקין בצורה נכונה את כל המרכיבים הללו, שצריכים לתקשר זה עם זה ולהעביר את הקולות, הצלילים והמראות, אל הצופים (באופן חסר פשרות). 

מה זאת אומרת 5.1 

כדי להפוך טלוויזיה לקולנוע ביתי נהוג לתאר תצוגה וערוצי סאונד מסוג 5.1. המספרים הלכאורה לא קשורים הללו, מייצגים משהו מאוד הגיוני. המספרים מציינים את הרמקולים שיתחברו למערכת, פלוס רמקול מיוחד שנקרא סאב וופר (משמיע באסים נמוכים ובעלי עוצמה). סידור של מספר הרמקולים והתקנתם סביב הטלוויזיה מקנים סאונד מושלם לכל צפייה. ניתן לבחור סידורי רמקולים נוספים, כך שסידור כגון 7.1 למשל, פשוט מייצג יותר רמקולים סביב. 

 

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

מיכלי PE

מיכלי PE

מיכלי PE נמצאים בשימוש רב בתעשיות מגוונות, בישראל ובעולם. מדובר במכלים עמידים מאוד, שניתן לייצר ולספק בכל מיני מידות, גם בנפחים עצומים ביותר. PE הינו

קרא עוד »