ד"ר קובי שגיא – הרטבת לילה – חד פעמית או בעיה?

הרטבת לילה - חד פעמית או בעיה

ילדים רבים מתמודדים עם בעיית ההרטבה. מדובר כידוע על בעיה מורכבת ולא נעימה כלל שפוגעת באיכות החיים ומגבילה את הילד. ילד שמרטיב בלילה לא יוכל לישון אצל חברים, לא יהיה לו נעים לארח, וגם כל חופשה או יציאה מהשגרה עשויה להיות לגמרי לא רצויה עבורו. יש מקרים בהם ילד מתמודד עם הרטבה מסיבית בה כמעט ואין לילות שהוא קם בבוקר יבש. אלו מקרים קיצוניים שקיימים וחשוב למצוא את הדרך להתמודד איתם, תוכלו להתמודד עם הנושא לצד ד"ר קובי שגיא. אבל יש מקרים אחרים בהם הילד מרטיב מפעם לפעם. האם מדובר בבעיה של ממש או תקרית חד פעמית?

הילד וההורים

הרטבה חד פעמית היא מקרה שעלול להתרחש לכל אחד. כן, גם אם הילד נגמל לפני מספר שנים הוא עלול לקום ביום אחד בהיר ולגלות שהוא רטוב. זה לא נעים ולגמרי לא מוצלח אבל זה לא אומר שמדובר בבעיה שיש לטפל בה. היות ותקרית מקומית לא מלמדת על הכלל כולו. יתכן וביום קודם הוא שכח ללכת לשירותים לפני לכתו לישון, אולי שתה יותר מהרגלו, ואולי שנתו הייתה עמוקה מאוד בגין כל סיבה שהיא. וזה אומר שמקרה חד פעמי כמובן אינו מצריך טיפול וגם לא התערבות. הילד יסיק את המסקנות שלו וילמד מה עליו לעשות ומה חשוב לזכור לפני שהולכים לישון.

אך במידה ומדובר על ילד שמרטיב מפעם לפעם, ועבורו לילה יבש הוא לגמרי לא עניין שבשגרה כן יומלץ על טיפול של ד"ר קובי שגיא. כיוון שזו בעיה של ממש שמלווה את הילד ואחוזים משמעותיים מהלילות שלו מלווים בהרטבות. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את הגיל של הילד ואת הגיל בו הוא נגמל מחיתוליו. כמו כן חשוב לציין כי יש בעניין זה פן תורשתי. כך שאם מדובר על משפחה בה כל הילדים נגמלו בגיל מאוחר יחסית אין סיבה לדאגה ולגמרי לא צריך לרוץ לטיפול.

ד"ר טל שגיא ממליץ

במקרה בו הילד גדול וההרטבות מתרחשות לעיתים קרובות חשוב לפנות לטיפול של ד"ר טל שגיא ולפתור את הבעיה מהשורש. ובכך לאפשר לילד לשמור על ההיגיינה האישית שלו בכל לילה.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תדלוק גנרטור

למי פונים לתדלוק גנרטור

אנשים רבים זקוקים לתדלוק של גנרטור, אך אינם יודעים למי לפנות בעניין. היום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות שונות המספקות שירותי תדלוק ואספקת סולר,

קרא עוד »
תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

תחזוקה וניקוי מערכת סולארית

קידום אנרגיה ירוקה כיוון שמודעות העולם השתנתה וכיום מבינים שיש חשיבות רבה לחיסכון באנרגיה, קיים טרנד חשוב של מערכת סולארית. כך מצמצמים את זיהום האוויר

קרא עוד »