אורתופד מנתח ברך

אורתופד מנתח ברך

בחירת מנתח לכל סוג של ניתוח, צריכה להיות בררנית וקפדנית, כדי שתוכלו לקבל את הטיפול המתאים והנכון ביותר עבורכם. אורתופד ומנתח ברך כמו פרופ' רונן דבי עשוי להעביר לשנות את כל מבנה ההליכה שלכם בעתיד וכן, התייחסו לבחירתו בהתאם.

אורתופד מנתח ברך

ראשית, נרצה להבין את האנטומיה של הברך שלנו; מפרקים, הם האזורים בהם נפגשות שתי עצמות או יותר. רוב המפרקים הם ניידים, ומאפשרים לעצמות לנוע בצורה הרמונית וחלקה. 

בעיקרון, הברך בנויה משתי עצמות רגליים ארוכות המוחזקות יחד על ידי שרירים, רצועות וגידים. כל קצה עצם, מכוסה בשכבת סחוס הסופגת זעזועים ומגנה על הברך.

קבוצות שרירים בברך

ישנן שתי קבוצות שרירים המעורבות בברך, כולל שרירי הארבע ראשי (הממוקמים בקדמת הירכיים), המיישרים את הרגליים, ושרירי הירך והברך (הממוקמים בחלק האחורי של הירכיים), המכופפים את הרגל והברך. אורתופד מנתח ברך, מחזק אזורים אלה במהלך הטיפול.

הברך מורכבת מהאיברים מהבאים:

שוקה – זו עצם השוק או העצם הגדולה יותר של הרגל התחתונה.

עצם הירך – זו עצם הירך או עצם הרגל העליונה.

פיקת הברך –  זו הברכיים.

סחוס – סוג של רקמה המכסה את פני העצם במפרק. סחוס מסייע בהפחתת חיכוך התנועה בתוך מפרק.

סהרון – חלק מעוקל בסחוס בברכיים ובמפרקים אחרים הפועל כבולם זעזועים, מגדיל את שטח המגע ומעמיק את מפרק הברך. אורתופד מקצועי ובעל ניסיון, אמון על טיפול כל אלה.

גידים בברך

גידים, הם מיתרים קשוחים של רקמת חיבור המחברים שרירים לעצמות. רצועות הברך, הן רצועות אלסטיות של רקמות המחברות עצם לעצם. חלק מרצועות הברך מספקות יציבות והגנה על המפרקים, בעוד שרצועות אחרות מגבילות את התנועה קדימה ואחורה של עצם השוק.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חברת הסעות

מתי נצטרך לפנות לחברת הסעות?

בכל פעם בה אתם מעוניינים לנסוע ברכב נוח ובטיחותי כאשר מאחורי ההגה יושב נהג מקצועי – חברת הסעות מקצועית היא הכתובת. החברות המובילות בתחום מבצעות

קרא עוד »
יועץ פרישה לפנסיה

יועץ פרישה לפנסיה

לקראת גיל הפנסיה, אזרחים רבים אינם מודעים לכספים הקיימים ברשותם ואינם יודעים כיצד לחסוך אותם או לחלופין להשקיע את הכספים במטרות שונות. לאור הסבך הזה

קרא עוד »