כמה עולה מצבה ואיך הולך התמחור?

עלות מצבה

ישנם רגעים בחיים בהם אנו חייבים לבצע החלטות קשות, בעוד שבחירת מצבה עבור בן משפחה, אדם אהוב, בן או בת זוג ושאר אנשים קרובים – הופכת משימה שנראית כמעט בלתי אפשרית! ובכל זאת, באמצעות הדרכה של אנשי המקצוע, כמו גם קבלת מושג לגבי עלויות הנצחתו של האדם הקרוב – אפשר לעבור את התהליך הלא פשוט הזה, בשלום.

אם אתם זקוקים לקבלת הצעת מחיר מאנשי המקצוע, או שאתם רוצים להבין כמה עולה מצבה – כדאי להכנס אל אתרים של מומחים בהקמת מצבות, ולהכיר את סוג החומרים עמם הם עובדים. עוד ניתן לדעת מהו המחיר הממוצע לכל מצבה המורכבת מחומרים שונים בהמשך הקריאה:

איך מחושב תמחור מצבה, וכמה עולה להנציח אדם אהוב?

מצבה היא אבן המורכבת מחומרים שונים אותה מתקינים מעל קברו של אדם אהוב או קרוב. האבן נועדה עבור חריטת שמו של האדם המנוח, ציון השנים בהן הוא חי, תוך הוספת חריטה או הקדשה אישית למען הנצחתו. תכנון המצבה כוללת בחירת אלמנטים שיעידו על אופיו וחייו.

סוג החומרים

זה נכון. שיש ואבן הם חומרים בהם משתמשים כמעט עבור כל מצבה, אך עדיין ישנן מצבות המשלבות עץ, ברזל, ושאר אלמנטים טבעיים או מלאכותיים, כשלרוב הבחירה היא במצבות שיש איכותיות. תמחור של מצבה יגיע לידי ביטוי בעלויות החומר, כמו גם במורכבות הדרושה כדי לעצב את המצבה, הדרך לבצע חריטות, לעצב את האלמנטים השונים, ולהוביל את החומרים אל בית הקברות.

סוג האבן

כפי שהזכרנו, סוג האבן בה ישתמשו המומחים לבניית המצבה, תלויה בהתאם לצרכים ולבקשות שלכם, וגם הם יקבעו את העלויות הצפויות. לדוגמא: אבן חברון נחשבת שכיחה משום שמחירה נוח ונע בסביבות ה 3,000 שקלים עד ל 5,000 שקלים.

מי שיבחר לבצע קבורה בקיר ולהנציח אדם קרוב באמצעות לוח שיש – יצפה למחיר של בין 1,000 שקלים עבור קיר האבן עד ל 2,000 שקלים.

מי שיבחר שיש טורקי שנחשב יוקרתי יותר, יכול לצפות לתמחור של בין 4,000 שקלים עד ל 8,000 שקלים למצבה. בכל מקרה, התמחור יכלול את האבן, ההובלה, ההרכבה, וגם תוספות של אלמנטים מסוגים שונים, במידה ותרצו כאלה.

עיצוב

לבסוף יש לשים את הדגש על עיצוב. מי שירצה עיצוב מיוחד – יצטרך להוסיף סכום כסף עבור סתת, פסל, חרט, או כל מעצב שמבצע את מלאכתו כדי להעניק את התוצאה הדרושה. לכן אלמנט העיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהתמחור. כל אלה מרכיבים את העלויות של המצבה אותה תקימו עבור יקירכם.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »