מי זכאי לקבל החזר מס

מי זכאי לקבל החזר מס

החזר מס עשוי לקבל עצמאי ששילם מקדמות מס בשיעור גבוה מדי מול הפעילות העסקית שלו ולכן אמור לקבל את הסכום המיותר בחזרה. שכירים אשר שילמו במהלך השנה סכומים גבוהים מדי למס הכנסה, מקבלים גם הם את המס המיותר בחזרה. בבדיקת מי זכאי לקבל החזר מס יצאתם חיוביים? המשיכו לקרוא איך מקבלים את הכספים…

הגשת דוח אישי למס הכנסה 

ריכוז כל הפעילות העסקית עבור העצמאים, עוסקים פטורים, עוסקים מורשים ושותפים בשותפות רשומה מוגש בטופס 135 למס הכנסה. הדוח כולל את ריכוז כל ההכנסות שהיו לעצמאים במהלך השנה וגם את ההוצאות שהן פעולות הקשורות לעסק באופן ישיר כמו רכישת חומרי גלם שונים עבור מי שעוסק בתחום האפייה. מעבר לכך, כוללים גם הוצאות כלליות הקשורות באחזקת רכב כמו תשלומים למוסך ולעריכת טסט שנתי לרכב, אחזקת משרד הכוללת רכישת מחשבים, ציוד משרדי, חומרי ניקוי וכו'.

קיימות גם הוצאות המוכרות למס הקשורות לחסכונות של הלקוח כמו הפקדות כספים לקופות גמל, קופות פנסיה, ביטוחי חיים וביטוח מנהלים. מרכזים את כל האישורים הרשמיים מחברות הביטוח ומחברות ההשקעות ומעבירים את כל הנתונים ליועץ המס או לרואה החשבון.

תחשיב החזר מס לשכירים 

תחשיב המס לשכירים הוא שנתי ונקבע בתחילת השנה על פי השכר של כל אדם שכיר. אם במהלך השנה נוצרים שינויים כמו עובד שפוטר או התפטר, קבלת דמי לידה, דמי אבטלה, יציאה לחל"ת, או קבלת קצבאות אחרות מהמוסד לביטוח לאומי, עקב השינויים הללו חבות המס של העובד היא נמוכה יותר. לכן נוצר מצב שהוא שילם בחודשים הראשונים של השנה סכומי מס שהם מעבר לסכום שהוא אמור לשלם.

יש גם מקרים רבים שבהם העובדים לא מקבלים את מלוא נקודות הזיכוי ולכן גם במקרים הללו, יקבלו את החזרי המס, קראו את כל הסיבות לקבלת החזרי מס באתר https://www.money-back.co.il.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספר כושר – תוכנית אימונים
חשבתם שספה בבית נועדה דווקא לצפייה פסיבית בטלוויזיה? אז הפעם אנו רוצים לדבר על פתרון שדווקא יכניס...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
המדריך הידידותי בנושא: ייעוץ והכוונה ארגונית
ייעוץ והכוונה ארגוניים הם כלים הכרחיים לניווט במורכבות של סביבות עסקיות מודרניות. כמומחה בתחום זה...
קרא עוד »
מרץ 17, 2024
ייעוץ נומרולוגי קבלה – למה משתלם לקבל ייעוץ שכזה?
הרבה פעמים אנשים מתקשים לקבל החלטות בכוחות עצמם, הם מתקשים לבצע תהליך קבלת החלטות רציונאלי המבוסס על...
קרא עוד »
פבר 14, 2022