שולחן טניס – על ההיסטוריה של הפינג פונג

פינג פונג ובעברית "טניס שולחן" הוא גירסה מוקטנת של טניס, וניתן לשחק אותו בכל מקום שבו יש חלל מתאים, ולא רק במתקנים עירניים או פרטיים בהם הותקנה רשת ונשתל דשא מתאים, אשר דורש כמובן טיפול קבוע. פינג פונג משחקים על גבי שולחן ועם רשת באמצע, וניתן להתחיל בכל גיל.  המשחק הומצא באנגליה בסוף המאה ה-19 והכדור הראשון היה מפקק של בקבוק שמפניה. המחבטים היו קופסאות טבק והרשת נוצרה מספרים. הפופולריות הגוברת הולידה את הציוד המוכר לנו של מחבטים כדור רשת ומימדי לוח חדשים. כיום המחבטים עשויים מעץ מצופה בגומי ובעבר הורכבו מקלף ומספוג. הכדור קל (2.7 גרם) חלול ובקוטר של 40 מילימטר. מידות המשטח נקבעות לפי היחידה האנגלית "רגל" (30.48 ס"מ) האורך הוא 9 רגל והרחוב 5 רגל.

 

התפתחות המשחק בעולם

מקורו של המשחק הוא כאמור באנגליה ואליפות העולם הראשונה נערכה כבר ב-1926, מיד לאחר הקמת הפדרציה הבינלאומית, מאז 1957 היא מערכת מדי שנתיים. הענף הגיע למשחקים האולימפיים רק במשחקי סיאול ב-1988 ונשלט במאה ה-21 בעיקר ע"י שחקנים סיניים. כמו כן מציינים את המשחק בין ארה"ב לסין ב-1971 כבעל השפעה על התקרבות בין המעצמות לאחר שנים רבות של נתק דיפלומטי. בימינו נמשך משחקון עד 11 לעומת 21 בעבר והניצחון במשחק מוענק למי שצובר 3 או 4 מערכות (תלוי אם המשחק נמשך 5 או 7).

 

סוגי חבטות

עם הזמן התפתחו סוגי חבטות שונים כמו חיתוך קונטרה ספין ופליפ. השחקן המגיש צריך לדעת לנצל את היתרון כדי להקשות על התגובה של היריב. הגדלת הכדור מ-38 ל-40 מ"מ האריכה את משך הזמן הממוצע לנקודה.

 

לייעוץ ומגוון שולחנות פינג פונג הכנסו עוד היום לאתר https://menasport.co.il.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג נחשב לאחת משיטות האיטום הפופולאריות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם. מדובר על איטום יעיל ומקצועי, המאפשר להגיע לכל נקודה, כולל נקודות מרוחקות

קרא עוד »
בניית ממד בחדר קיים

בניית ממד בחדר קיים

אם אין ממד בבית שלכם, וישנו חדר שהחלטתם לייעד כממד, המשימה אפשרית לביצוע. יש לפנות לחברה קבלנית המתמחה בבניית חמ"ד (חדר מוגן דירתי) לבית וליהנות

קרא עוד »