מקרר עושה רעש של בועות – למה הוא עושה את זה?

מקרר עושה רעש של בועות

ישנם מכשירי חשמל שעושים רעש מסוים כשהם פועלים. זה נכון לגבי מכונות כביסה, מדיחי כלים, מזגנים, וכן זה נכון לגבי מקררים. לעיתים אנחנו נשמע אותם פועלים. זה רעש סביר. הבעיה היא, שלעיתים גובה הרעש הופך להיות משמעותי יותר ואז אנחנו יכולים להניח שמדובר בבעיה, אם מדובר במקרר, אז יש לבדוק שאין תקלה במקרר

דוגמא לכך אפשר לראות כשהמקרר עושה רעש של בועות. ישנן סיבות שונות מדוע המקרר מרעיש. חשוב לציין, מדובר ברעשים לא שגרתיים. למשל, רעשים שהוא לא עשה בעבר ופתאום הוא משמיע, רעשים שמעבר ל-300 דציבלים. רעש שנשמע חריג, גם עבור מי שאיננו מתמחה בנושא ואיננו יודע איזה רעש מקרר אמור לעשות. קל להבחין ברעשים כאלה. בפרט אם הם לא נפסקים, אם מדובר ברעש סטטי שיכול להיות מאוד מטריד לאורך זמן. 

ישנן סיבות שונות מדוע המקרר משמיע רעשים. צריך להדגיש, אם רוצים להבין את מהות הבעיה, הרי שיש לבחון את המקרר היטב, על כל רבדיו השונים, זאת על מנת שיהיה ניתן לאתר את הבעיה ולטפל בה. גם אם נדמה שהרעש מגיע ממקור מסוים או מסיבה ספציפית, מוטב לבחון היטב את התפקוד של המקרר כולו. 

מדוע מקרר משמיע רעשים?

ישנן סיבות רבות מדוע המקרר משמיע ובפרט כאלה שנשמעים כמו בועות. למשל, זה יכול להיווצר כתוצאה משכבות קרח שהצטברו, מה שמקשה על המקרר לעבוד כמו שצריך. הקרח למעשה חוסם את פתחי האוורור, ומונע זרימת אוויר תקינה. 

כמו כן, יכול להיות שהמאוורר במקרר איננו תקין, ולכן הוא לא יכול לפזר את הקור בצורה שווה. זה מצב דומה למה שמתרחש לא פעם במחשבים. במקרה כזה, המקרר מתחמם מהר יותר, וזה מאלץ אותו להפעיל יותר מאמץ. 

אופציות אחרות הן בלאי שנוצר במקרר, אשר מונע מכל חלק לעבוד בצורה אפקטיבית. למשל, בלאי של המדחס. אז קשה לו לספוג את הלחץ. אז נוצר רעש סטטי ולא נעים. 

בכל אחד מהמקרים אפשר לטפל עם בועז ובניו תיקון מקררים, הצוות יאבחן את מצב המקרר ויחליט כיצד אפשר לטפל בו, בצורה סדירה. 

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תיקון דלתות

תיקון דלתות

אף פעם לא נוכל לדעת מתי הדלת שלנו תתקלקל או מתי היא תשחק ונצטרך להחליף אותה. בדרך כלל, אנחנו אוהבים להחליף את הדלתות שלנו לעיתים

קרא עוד »
פירוק רכבים

מהו מגרש פירוק רכבים

מגרש פירוק כלי רכב נראה כמו מגרש גרוטאות ענק של מכוניות ישנות. לרוב זהו שטח גדול ורחב, שכולו מיועד לאחסון רכבים ישנים, בשלבים שונים של

קרא עוד »