למה חשוב לעשות עימוד ספרים מקצועי בטרם הוצאתו לאור

עימוד ספרים מקצועי

הוצאה לאור של טקסט היא פעולה מורכבת אשר דורשת מעורבות של אנשי מקצוע – בדרך למוצר המוגמר. תחילת הספר נמצאת ברעיון של המחבר, לאחר מכן מגיעה הכתיבה ובתום הכתיבה אפשר לגשת לפרסום באמצעות חברה המתמחה בהוצאה לאור. חברה כזו מעסיקה אנשי מקצוע שתפקידם לסייע ככל האפשר ולטפל בטקסט לפני הפרסום. מועסקים בה עורכים, מגיהים, קלדנים, גרפיקאים ואחת הפעולות העיקריות היא עימוד הטקסט. עימוד פירושו סידור הטקסט המלא בעמודים ועיצוב העמודים עצמם לכדי יחידות טקסט שקל ונעים לקרוא. העימוד עוסק בין היתר בשילוב שבין טקסטים טבלאות ותמונות, ועימוד נכון הכרחי כדי לקהל על הקורא ולהפוך את הטקסט לנגיש לקהל הרחב. עימוד שגוי מוביל לטקסט משובש ומוציא לכם שם רע.

פעולת העימוד היא משימה המוטלת על הגרפיקאי שההוצאה לאור מעסיקה, ואינה מיועדת לכותב או למגיה הטקסט. העימוד נועד לסדר את הדף בצורה הנוחה והמזמינה ביותר עבור הקורא. הוא כולל בחירת גופן, גודל גופן, סידור השורות ותמהיל הטקסט יחד עם התמונות ו/או הטבלאות (אם יש). בעימוד יוצרים קשר בין חלקי הטקסט השונים כדי להקל על הקורא ככל האפשר. עימוד שגוי עלול לבלבל ולחבר חלקי טקסט שאנם קשורים זה לזה. למשל תמונה בעמוד 20 של מישהו שהוזכר בעמוד 10. כדי למנוע מבוכה, חשוב להקפיד על עימוד נכון ועל סדר הגיוני בטקסט, ולהפקיד את המלאכה בידיו של איש מקצוע מיומן.

עימוד ספרים מקצועי צריך להיעשות בהוצה לאור בלבד, וזאת אחת הפעולות הבסיסיות שהיא מציעה לכם, הכותבים המעוניינים בפרסום ספרם. העימוד דורש תשומת לב מיוחדת לאחר שאתם שולחים את הטקסט להוצאה לאור. הטקסט השלם מורכב מקבצים שונים ויש לאחד אותם ולנקות גורמים שפוגמים באחידות כמו פונטים שונים, גרפים ושרטוטים וכן יש לעשות הגהה בסיסית (אם אנכם מעוניינים בהגהה מטעם המוציא לאור). לעתים נדרש עימוד מיוחד עם אותיות בגופנים שונים, למשל עבור הערות שוליים או בספרות תורנית וגם כאן עימוד מקצועי חשוב מאוד לפני ההוצאה לאור.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

משלוחי פרחים רמת גן

משלוחי פרחים רמת גן

מה כדאי לבחור – זר מתוק או זר פרחים ססגוני? למה לא גם וגם? אם אתם מחפשים שירות משלוחי פרחים רמת גן מציעה לכם שלל

קרא עוד »