צביעת כלי שייט – במה זה כרוך?

צביעת כלי שייט - במה זה כרוך?

צביעה זוהי דרך מעולה לחדש כל דבר. החל בקירות הבית וכלה ברהיטים שונים, בכלי רכב או אפילו כלי שייט.

לכל מקום יש צורך בצביעה אשר תתבצע באמצעות טכניקה שונה, על ידי צבעים אחרים ועם חומרים ייחודיים המתאימים למשטח הצביעה הרצוי.

כל מי שמתעסק עם התחום של צביעת כלי שייט או כל צביעה אשר מתבצעת בסביבה ימית, יודע כי מדובר בחוד החנית של כל התחום של ענף הצביעה התעשייתית. הסביבה הימית היא לא כמו כל סביבה אחרת והמשטח הצבוע אמור להישאר עמיד וחזק בצבעים המקוריים שלו גם כאשר המוצרים הצבועים נמצאים בסביבה הימית.

החוצץ בין כלי השיט לבין המים

למעשה רוב רובם שלכלי השיט עשויים מתכת. מתכת זהו חומר החשוף מאוד לחלודה ולהצטברות של קורוזיה. כך שבהחלט חשוב ליישם בצורה נכונה את הצבע וכמובן גם לעשות שימוש בצבע הנכון והמתאים על מנת שהחומר אותו יישמו על גבי כלי השיט יהווה חוצץ בין המים לבין כלי השייט. מערכת הציפוי אשר אותו יישמו על כלי השיט לא יעלה בדרך כלל על עובי של דף נייר. כך שהוא חייב להיות הכי איכותי ומיושם בצורה האופטימלית.

קיימים תקנים מחמירים בכל מה שקשור לצביעה וציפוי של כלי שייט האמורים לשהות בסביבה הימית.

מעניין? קראו גם על איטום בהזרקה.

איך צבועים את כלי השייט?

התהליך של צביעת כלי השייט מאופיינים בכמה שלבים עיקריים.

ראשית יש להסיר את הציפוי הישן שמצפה את כלי השייט הישן עד שמתקבלת תשתית מתכת חלקה לחלוטין, ללא קורוזיה.

לאחר מכן יש ליישם שכבת יסוד אשר מתאמת לסביבה הימית. יש לעשות שימוש בחומר ממשפחת האפוקסיים. ישנם מקרים שאר בהם ייעשה שימוש בסוג של ציפוי שהוא בעל יכולת הקרבה קתודית.

על שכבת היסוד יש ליישם את שכבת הביניים ורק אחר כך אפשר יהיה להתחיל להתמקד בשכבות העליונות. את השכבה העליונה לכלי השיט יש לבצע באמצעות ציפוי אשר יש לו תכונות לשחרור רעלנים, לצורך מניעה של היצמדות קיפודי ים אשר עשויים להאט את התנועה של כלי השיט במים.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

חוקר פרטי

חוקר פרטי

חוקר פרטי יכול להיות שימושי במגוון רחב של תחומים שונים. החוכמה היא רק לבחור לעבוד עם החוקר המקצועי והמיומן ביותר בתחום. חשוב להבין כי לכל

קרא עוד »