כל מה שאתם צריכים לדעת על אבנים בכליות

כל מה שאתם צריכים לדעת על אבנים בכליות

אבנים בכליות – מונח רפואי שמכניס אנשים רבים למציאות חיים כאובה ומטרידה. נכון, זו לא מחלה מסוכנת והיא אינה כרוכה בטיפולים משמעותיים מאוד. אבל יחד עם זאת אנשים שנוטים לפתח את התופעה בהחלט עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם קושי יומיומי. הדבר עלול לגרום לכאבים רבים, לבעיות בריאות וכן הלאה. היות שכך יש למצוא את המידע הנחוץ שיביא את התועלת הרצויה לשמירה על אורח חיים נכון ומניעה מקסימלית של התופעה.

מידע נחוץ בנושא אבנים בכליות

  • אין סיבה לחשוש כי קיימות אבנים בכליות אם אין סימפטומים מטרידים או תסמינים לאבנים בכליות. במידה ויש כאבים, קושי במערכת העיכול או כל סימפטום אחר שמצריך התייחסות רפואית, יתכן ותיבדק האפשרות כי נוצרו אבנים בכליות.
  • אבנים בכליות הם אינם תופעה מסוכנת. אם כי חובה להתייחס אליהם במלוא הרצינות. שכן אבנים עלולות ליצור חסימות וכאבים מעיקים. מה שכמובן הולך ומחמיר ככל שעובר הזמן והעניין אינו מטופל כראוי.
  • הרופא המטפל בתחום זה נקרא בשם אורולוג. חשוב לבחור אורולוג מומחה ובעל מוניטין כמו ד"ר ניר קליינמן הכירו כאן אשר לו יכולות מקצועיות מוכחות. שכן חשוב לאתר לכל מקרה לפי מאפייניו את הטיפול הנכון ביותר. זה כולל בדיקה יסודית ואיפיון סוג האבנים, בחינת הגודל שלהם והתאמת הטיפול היעיל ביותר.
  • לא תמיד יש צורך לנתח. במקרים רבים ניתן לרסק את האבנים, ובדרך זו לגרום להם לצאת באופן טבעי מהגוף. כמובן שהטיפול תלוי בהרכב האבנים וכן בכמות שלהם. גם הגודל של האבנים מהווה מרכיב משמעותי בעניין.
  • לאחר טיפול באבנים בכליות יש לברר על אורח חיים מתאים אשר מטרתו למנוע היווצרות משנית של אבנים בכליות. שכן מי שיש לו נטייה לכך עלול לחזור ולסבול מאבנים לאחר תקופת מה.
inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

הובלת במרכז

אחת הדילמות בנושא הובלות היא אם לפנות לחברה גדולה ומסודרת, או למוביל פרטי ועצמאי. בבדיקה שנערכה התברר שאין ספק ועדיף לעבוד עם חברה מסודרת ולא

קרא עוד »
יועץ משכנתאות

חשיבות של יועץ משכנתאות

אצל רוב האנשים, כאשר הם רוכשים דירה חדשה מדובר על העסקה החשובה ביותר בחייהם. לא מעטים אלו שחוסכים שנים על מנת להגיע לסכום מסוים אשר

קרא עוד »