מחזור פסולת אלקטרונית

מחזור פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית מורכבת מפריטים רבים אשר מגיעים ממחשבים ישנים ומוצרי תקשורת ואלקטרוניקה אחרים, שאין בהם שימוש או שהם אינם תקינים.

מיחזור פסולת אלקטרונית 

מפעל מיחזור פסולת אלקטרונית אוסף את כל הפריטים הללו ומפצל אותם לחלקי מתכת, פלסטיק וחלפים נוספים ומבצע מחזור נפרד לכל אחד מהם. ריכוזים גדולים של פריטים מסוג זה מועברים ממוסדות גדולים, חברות הייטק, בתי עסק שונים ומפעלים שונים.

המגמה היא לא לזרוק את הפריטים הללו בפח הזבל הרגיל כיוון שהם יוטמנו באדמה ויגרמו נזק בלתי הפיך ולאורך שנים לרבדים הפנימיים באדמה. פסולת אלקטרוניקה פולטת כמות גדולה של זיהום גם כאשר היא אינה פעילה ולאור זאת קיימת חשיבות גדולה להפריד אותה מפסולת אחרת של במשרדים.

איסוף פסולת אלקטרונית 

כאשר מדובר בכמות גדולה של פריטים, רכב החברה מגיע כדי לאסוף אותם למפעל המחזור. אם מדובר במחשבים, כבלי תקשורת, כוננים קשיחים, לוחות אם, מקלדות, ציוד בדיקה, שרתים, ציוד תקשורת ועוד. בנקודה זו בוחנים באופן מקצועי את הפריטים שהגיעו, לעיתים שווה לתקן חלק מהם ולעיתים הם מיועדים לפירוק ולגריסה על פי סוגיהם.

גם בסביבות המגורים קיימים פחי אשפה ייעודיים לפסולת אלקטרונית והתושבים מפנים לשם את המחשבים הישנים, מערכות שמע וסוללות ישנות לטובת הליך המחזור.

> קראו מהו חוק מיחזור פסולת אלקטרונית

איכות הסביבה 

המשרד להגנת איכות הסביבה יצר חוקים נוקשים בנושאים הללו וזאת כדי לא ליצור זיהום במי התהום ובקרקעות ברחבי הארץ. לכן מבצעים איסוף רחב היקף של כל מוצרי האלקטרוניקה כדי שלא ייטמנו בקרקע וההשלכות שלהם יהיו לטווח הארוך.

תוצאות מחזור אלקטרוניקה 

מפעל המחזור מייצר מוצרים חדשים לחלוטין מהמוצרים שמוחזרו, את המתכות מתיכים שוב בחום גבוה וגם מהם אפשר לייצר מוצרים חדשים לשימוש כללי. 

 

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

רואה חשבון

רואה חשבון

אילו מחלקות חייבות להיות אצל רואה חשבון שאתם בוחרים? כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר לסיוע בניהול העסק שלכם? ולמה כל בעל עסק חייב

קרא עוד »