ממונה בטיחות בבניין

ממונה בטיחות בבניין

אחד הנושאים החשובים ביותר בכל עבודות בניין הוא תחום הבטיחות. בישראל ניתן לשמוע מדי חודש על פועלי בניין אשר נהרגו במהלך עבודתם כתוצאה מנפילה או מעבודה לא מספיק בטוחה. התאונות המצערות נגרמות לרוב עקב אי הקפדה על נוהלי בטיחות בסיסיים מאוד. תחום הבטיחות מהווה ללא ספק את אחד מהתחומים החשובים ביותר אשר יש להתייחס אליהם במהלך עבודות בניין. על כן, בהתאם לחוק, בכל בניין שנבנה יש צורך להיעזר בשירות של ממונה בטיחות בבניין אשר מטרתו היא לדאוג באופן מקסימלי לבטיחות של העובדים במקום.

מיהו ממונה בטיחות בבניין?

ממונה בטיחות הוא איש מקצוע אשר עבר הכשרות מתאימות על מנת לשמש בתפקיד המדובר. על פי החוק במדינת ישראל תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה הוא להתייחס לנושא הבטיחות האישית של העובדים באתר הבנייה באופן מקצועי ומוקפד. כמו כן, על ממונה הבטיחות להוות את הגורם שמוודא שכל נהלי הבטיחות נשמרים בצורה הטובה ביותר וכן, להסיק מסקנות נדרשות מתאונות שונות שקורות בעבודות בבניין על מנת ליישם הנחיות ברורות לגבי בטיחות העובדים. על ממונה הבטיחות לדרוש בצורה שוטפת את הנהגתם של סדרי ונהלי בטיחות נאותים בכל תהליכי העבודה באתר הבנייה, בשימוש בחומרי בנייה שונים, בשימוש בציוד כבד או בציוד רגיל ועוד. כמו כן, ממונה הבטיחות בונה תוכנית בטיחות בבניין ומטרתו היא לוודא שהתוכנית יוצאת לפועל בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. קראו בהרחבה באתר חברת פרוסייפ בטיחות.

כיצד בוחרים ממונה בטיחות?

טרם בוחרים ממונה בטיחות יש לוודא כי הוא עומד בקריטריונים הרלוונטיים על פי החוק. הוא חייב להיות אדם שעבר את ההכשרה המתאימה על מנת לעסוק במקצוע המדובר מטעם משרד העבודה והרווחה וכן קיבל אסמכה סופית מהמשרד המדובר על מנת לעסוק בתחום, לאחר שלמד את כל מה שחשוב ללמוד אודות התחום.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך