בניית תוכנית חשמל

בניית תוכנית חשמל

בבואכם לשפץ את הבית, עליכם לבנות תוכנית חשמל, על פיה העבודה תבוצע על ידי חשמלאי בדרום. חשוב להכין תוכנית חשמל כראוי על מנת להימנע מטעויות עבודה בשטח. מה כוללת תוכנית חשמל, מה חשוב לדעת בעת בנייתה ואיך לבחור חשמלאי מומלץ בדרום כמו נתן חשמל – במאמר שלפניכם. 

 בחירת מיקום שקעים רגילים

שקעים רגילים משמשים למנורות, מטענים, שואב אבק, מכונת כביסה, מייבש  וכו'. יש לבחור חשמלאי בדרום אשר ידע לבנות תוכנית חשמל יעילה ויבחר מיקום נכון לשקעים אשר צריכים להיות נגישים ומפוזרים בצורה נכונה בחלל על מנת להימנע משימוש במפצלים. מומלץ לבנות תוכנית חשמל לאחר שיודעים היטב הכין ממקום כל רהיט, מכשיר חשמלי וכו' על מנת להבטיח כי מיקום שקעי חשמל יהיה נוח, פרקטי ושימושי. 

בחירת גובה השקעים

גובה שקעים מומלץ הוא 30-40 ס"מ מהרצפה בסלון ואילו בחדרי שינה בגובה 50-60 ס"מ למנורות בצד המיטה. בחדרי אמבטיה מומלץ להתקין שקעים 10-20 ס"מ מעל השיש.

בחירת מיקום וכמות מתגי חשמל

יש להתחשב בכל גופי התאורה הקיימים בחלל הבית ולהתאים לגוף גוף תאורה מתג חשמל אחד לפחות. בחלק מהמקרים מומלץ להתאים שני מתגי חשמל לגוף תאורה אחד, לדוגמא בחדר שינה (מתג ליד המיטה ומתג בכניסה לחדר שינה). גובה מתגי חשמל מומלץ הוא 90-120 ס"מ, בעוד גובה מתג דוד שמש מומלץ הוא כ-180 ס"מ. מומלץ לוודא כי מתגי חשמל לא יוסתרו על ידי דלתות, ריהוט או מכשירי חמשל על מנת להבטיח גישה נוחה וזמינה לכל מתג. 

איך לבחור חשמלאי בדרום?

לאחר בניית תוכנית חשמל, עליכם לבחור חשמלאי מוסמך מקצועי ואמין. מומלץ לבדוק חוות דעת, לקבל המלצות ולראות את העבודות שכבר בוצעו על ידי החשמלאי הנבחר. 

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא

יועץ משכנתא מהווה את אחד המקצועות החשובים ביותר בתחום הפיננסי, היות והוא יכול לסייע לכל אדם לבחור את המשכנתא המתאימה ביותר למצב הכלכלי שלו. אנשים

קרא עוד »

תיקון קונסולות משחק

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לרכוש לעצמם קונסולת משחקים. מדובר ללא ספק על אחד הפינוקים הגדולים ביותר בחיים, היות וכל אחד היה

קרא עוד »