ארכנופוביה – מהי ואיך מתמודדים?

הדברה לבית

ארכנופוביה היא מונח המורכב משתי מילים – ארכנו = עכביש. פוביה = פחד מוגזם. התופעה הזו מתארת פחד מוגזם, ובעברית בעת, מעכבישים או כל יצור אחר ששייך למשפחה זו. לעיתים הפחד הזה יושב על מאורע שהאדם חווה בילדות, או טראומה שקשורה למפגש מבעית עם עכבישים. אך יש מקרים רבים בהם החרדה הזו לא נובעת ממקרה כלשהו, אלא נוצרה מאליה מכל סיבה שהיא. עבור אנשים בריאים החרדה הזו עשויה להראות מוגזמת וחסרת טעם. אבל מי שסובל ממנה מגיב בצורה בלתי הגיונית.

כיצד ניתן לטפל בתופעה?

בדומה לכל חרדה אחרת יש דרכים שונות להציע טיפול בחרדה. תרפיות מסוגים שונים כמו תרפיה באומנות, תרפיה במוסיקה, פסיכותרפיה או כל שיטה אחרת עשויים להועיל עבור מי שמתמודד עם החרדה הזו. בעזרת כלים מקצועיים ניתן להתגבר על החרדה, ללמד את החרד התמודד עם הפחד דרכי התמודדות,  וברבות הזמן להצליח להיפגש עם עכביש ולצלוח את המפגש הזה ללא תגובות קיצוניות. כמובן שחשוב להתאים את הטיפול לאדם ולרמת החרדה שהוא פיתח.

טפלו בעכבישים

נכון שאפשר לטפל באדם שחרד מעכבישים. אבל במקרים רבים יהיה נכון לטפל גם בעכבישים שהם אלו שיוצרים את החרדה. נכון שאתם לא יכולים למגר את כל העכבישים מהעולם, אבל אפשר גם אפשר להדביר אותם מהבית או מהסביבה בה האדם החרד שוהה. זה יכול להיות כיתת לימודים, משרד או בית פרטי. ההדברה תבטיח כי בתקופה הקרובה לא היה אף עכביש באזור. והאדם יוכל לנהל את יומו בשלווה בלי לבדוק כל רגע סביבו אם יש עכביש מאיים בזירה.

הדברה ירוקה – ללא חשש

כיום גוברת המודעות בדבר הנזקים שעלולים להתרחש כתוצאה מהדברה. אכן חומרים כימיים טומנים בחובם לצד התועלת של ההדברה גם נזקים. היות שכך עושים כיום שימוש רב בחומרי הדברה לבית ירוקים. השיטה עושה שימוש בידע מקצועי על הרגלי החיים של בעלי החיים, כאשר התהליך חותר להפוך את הסביבה למקום לא נעים ולא מתאים למגורי בעלי החיים. כך גם הבית שלכם לא יזמין עוד בעלי חיים, ואתם תוכלו לחיות בשלווה בלי לחשוש מעכבישים מאיימים.

המידע באדיבות אתר https://galjuk.co.il/

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

איטום גגות

חברה מקצועית לאיטום גגות

כל מי שמעוניין לאטום את הגג שלו ולהכין אותו לקראת החורף והגשמים, חייב לעבוד אך ורק עם חברה מקצועית לאיטום גגות. היום ניתן למצוא בשוק

קרא עוד »