מפתח אפליקציות – כיצד הוא עושה את זה?

מפתח אפליקציות

אין ספק שאחד מתחומי המקצוע הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, הוא כל הנושא של פיתוח אפליקציות. מדובר על תחום שהתפתח בעקבות הופעתם של מכשירי טלפון חכמים אשר כוללים, כידוע, מגוון רחב של אפליקציות. למעשה כך נוצר מקצוע כמעט חדש, אשר הפך עם השנים להיות אחד המקצועות המבוקשים ביותר בעולם ההייטק והאינטרנט. 

מפתח אפליקציות הוא מי שאמור לפתח את המוצר עבור הלקוח או עבור החברה בה הוא מועסק. בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא 3 סוגים עיקריים של אפליקציות. סוג אחד, הן אפליקציות כלליות לקהל הרחב. למשל, אפליקציות של כלי תקשורת. 

סוג אחר הן אפליקציות שמיועדות לקהל לקוחות ספציפי, למשל, אנשים שרוכשים שעון מסוים או מכשיר חשמלי שעובד בעזרת האפליקציה. סוג אחר הן אפליקציות הן כאלה שחברות מפתחות בעצמן והן מיועדות לקהלים שונים, בין אם מדובר בקהל הרחב ובין אם מדובר בקהל ספציפי (למשל, אפליקציות שעוסקות במסחר בבורסה או בעיצוב גרפי וכדומה). 

איך מפתח אפליקציות מבצע את עבודתו?

מעבר לעניין הטכני, כלומר תכנות וכל מה שקשור לאופן בו האפליקציה אמורה לפעול, הרי שיש את ההיבט התכנוני. כלומר, איך המפתח יודע איזו אפליקציה לפתח וכיצד לעשות זאת. לשם כך, הוא לומד על הצרכים של הלקוח, לומד על המאפיינים שהאפליקציה אמורה להכיל וכיצד הם אמורים לפעול. 

המפתח כמו בתהליך פיתוח אתרים צריך לחשוב על האפליקציה משתי נקודות מבט, הן של המפתח והן של המשתמש. חשוב שהוא יבין כיצד המשתמש אשר ייגש לאפליקציה ויעבוד איתה, ירגיש, כיצד הוא יוכל להפיק ממנה תועלת ומה יעזור לו כשהוא משתמש בה. מעבר לכף, הוא צריך גם לדעת איך האפליקציה אמורה לעבוד בצורה טובה, מה התנאים הנדרשים לכך.

אייל מוסינזון

אייל מוסינזון

בלוגר בתחום האינטרנט ובעלי חיים וחובב בישול מושבע.

הוספת תגובה:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ספות

בהחלט אפשר לומר כי חדר הסלון הוא החלל המרכזי בבית. למעשה זהו המקום בו שוהים בני הבית מרבית מהזמן, וחשוב שיהיה מעוצב ובעל אווירה נעימה,

קרא עוד »

צילום מוצרים לאמזון

עידן הקורונה הביא עמו לשינויים משמעותיים ומהותיים בכל אורח החיים שלנו. אנחנו מוצאים את עצמינו מתנהלים בצורנה שונה לחלוטין מכפי שהורגלנו עד כה. הדבר בא

קרא עוד »
אורתופד מנתח ברך

אורתופד מנתח ברך

בחירת מנתח לכל סוג של ניתוח, צריכה להיות בררנית וקפדנית, כדי שתוכלו לקבל את הטיפול המתאים והנכון ביותר עבורכם. אורתופד ומנתח ברך כמו פרופ' רונן

קרא עוד »