מיגון רכבים

מיגון רכבים

מלחמת ששת הימים והקמת הישובים ביהודה ושומרון הביאו את המודעות לתופעת מיגון רכבים. על המכוניות הנעות על כבישי האזור מחויבות במיגון. התנגדות הפלסטינאים לקיום התיישבות ביהודה ושומרון הביאה לאלימות כלפי נהגים ותושבים באזור. על בסיס יום יומי מתקיימות התקפות רכבים של תושבי האזור בין על ידי יידויי אבנים וסלעים, זריקת בקבוקי תבערה וירי מנשק קל. מספרם הרב של נפגעים חייב  מציאת פתרון לבעיה. אחת הדרכים למניעת נפגעים הייתה דרישה מכל התושבים, כוחות הביטחון ואנשים העובדים באזור לעשות מיגון רכבים בכל אחד מהרכבים הנוסעים באזור. כוחות הביטחון מונעים מרכבים בלי מיגון מלנוע באופן עצמאי בכבישי יהודה ושומרון ונלווה אליהם רכב ביטחון ממוגן כדי לשמור על ביטחונם.

מה עושים? מיגון רכבים הוא חובה

מיגון רכבים הוא המצאה ישראלית שנדרשה בעקבות המצב הביטחוני באזורים שונים בארץ. מדינות רבות בעולם שבהן מתנהלות לחימות התעניינו ורכשו אמצעים למיגון רכבים יישמו אותם על מכוניות הביטחון שלהם. מיגון מכוניות הביא להפחתה במספר נפגעים אבל לא מוגר לגמרי. תושבי האזור מעידים גם היום על  פחד בזמן נסיעה על כבישי יהודה ושומרון ועל הצורך להיות ערניים וממוקדים כי אף פעם אין לדעת מהיכן תבוא הרעה. רוב המפגעים מסתתרים ומבצעים פעולות טרור ומיד נעלמים.

איזה רכבים עושים שימוש במיגון

  • חברות ההיסעים הציבוריים כמו אגד, דן ואחרים מנעו בתחילה מנהגיהם להגיע לאזור אבל לאור העובדה שתחבורה ציבורית חייבת להגיע גם לאזור סיכון זה החלו לעשות מיגון רכבים לכל אותם רכבים שנכנסים ליהודה ושומרון. בגלל העלות הרבה בהתקנת מיגון רכבים יש חברות מסחריות שאוסרות על עובדיהן מלהגיע לאזור.
  • רכבים של כוחות הביטחון חייבים במיגון רכבים בעיקר משום שהם נכנסים לתוך יישובי הפלסטינאים כדי לפזר הפגנות, לבצע מרדף אחר חשודים מה שמלווה בדרך כלל בהתפרעויות של התושבים שמנסים בכל דרך לחבל בעבודת כוחות הביטחון.

מיגון רכבים אינו השקעה כלכלית. חשוב להשוות מחירים ולקחת את ההצעה שמשלבת מצד אחד את ההצעה הטובה ביותר, מבחינה בטיחותית, ליד הצעה תחרותית מבחינה כלכלית. אל תשחקו עם החיים שלכם, והקפידו על מיגון רכבים.

 

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תרגום מסמכים

תרגום מסמכים

בורות היא אחת הבעיות החמורות ביותר של המאה העשרים ואחת. אפשר לראות כי אנשים אשר אין להם ידע לע משהו נוטים לזלזל באותו משהו ולראות

קרא עוד »