כיצד בוחרים חברת ייעוץ אסטרטגי

חברות ייעוץ אסטרטגי

שינויים ארגוניים והגעה ליעדים שנקבעו דורשים דרך. תכנון נכון שיהיה מורכב מצעדים קטנים אותם יש לבצע ומשימות המוגדרות בזמן, יאפשרו לארגון להשיג את אותם היעדים שהוגדרו. ארגונים רבים מוצאים את עצמם לאחר שהגדירו מהן המטרות הכלכליות שלהם, אך ללא דרך שיוכלו ללכת בה. כאן בא לידי ביטוי הייעוץ האסטרטגי.

מה זה ייעוץ אסטרטגי?

לפעול ללא אסטרטגיה היא כמו לנסוע לרחוב לא מוכר ללא יכולת לנווט (וללא מכשיר סלולרי מכוון). חברת ייעוץ אסטרטגי עוזרת לארגון להבין מהן המטרות אותו הוא יכול לבצע וכיצד. היא יכולה לסייע לארגונים, חברות ועסקים אשר רוצים לראות את עצמם משיגים את המטרות בשנים הבאות ולא רק אלו אשר רוצים לפעול "מהיום למחר". 

בתהליך הייעוץ החברה תבחן את המטרות הגדולות של הארגון. היא תבדוק מה יש ברשותו ודרך אילו אמצעים ניתן להגיע אליהן. היא תאתר את היתרונות הקיימים ואת כוח האדם הנכון להיעזר בו על מנת להגיע למטרות ותיצור מפת דרכים מדויקת שניתן יהיה לצעוד בה. ייעוץ אסטרטגי יכול לשנות את פני הארגון ברגע שהוא מתבצע עם החברה המתאימה.

בחירת חברת ייעוץ אסטרטגי – קריטריונים לבחינה

לא כל חברת ייעוץ אסטרטגי מתאימה לכל תהליך. כדאי להבין כי מדובר בתהליך משמעותי עבור הארגון ולכן יש לבחון את הקריטריונים הבאים כבר בתחילת ההתקשרות:

  • בחינת הניסיון – כדאי לבחור חברת ייעוץ אסטרטגי אשר מביאה איתה ניסיון בארגונים דומים. החברה לא חייבת להיות בעלת ניסיון בתחום זהה אך חשוב שהיא תדע לעבוד עם ארגון בסדר הגודל של הארגון הנוכחי, עם מספר העובדים ועוד.
  • התאמה אישית – בסופו של דבר העבודה נעשית מול אנשים ואין תחלופה לתקשורת אישית טובה. העבודה המשותפת יכולה להתבצע לאורך זמן ואפילו לאורך שנים ולכן יש לבדוק את התקשורת מול האנשים מטעם חברת הייעוץ.
  • בדיקת זמינות –  כדאי להעדיף יועץ אסטרטגי שיכול להיות זמין לארגון או לחברה. נכון שפעמים רבות יועצים עמוסים נשמעים כאטרקטיביים, כיוון שהם מביאים ניסיון, אך יכול להיות שיהיה לך צורך לפנות בשאלות לאורך התקופה וחשוב שהמענה יהיה מהיר. 
inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ניסור בטון

מי צריך עבודות ניסור בטון?

עבודות ניסור בטון נחשבות לעבודות נפוצות ביותר בענף הבנייה. חשוב לזכור כי ענף הבנייה משתמש רבות בבטון, בתור חומר גלם זמין, נוח וזול יחסית, המשמש

קרא עוד »