הסוגים הנפוצים ביותר של פרופילי אלומיניום ויתרונותיהם

פרופילי אלומיניום

פרופיל אלומיניום הוא מסוג הפריטים שאנחנו בדרך כלל לא מבחינים בנוכחותם, אבל התרומה שלהם לעיצוב הבית ולהפיכתו ליפה ופרקטי – משמעותית מאוד. הפרופילים אולי נחבאים אל הכלים, אבל היתרונות של האלומיניום ושלהם מובהקים מאוד, ולכן אין פלא שמדובר במוצר פופולרי בקרב אדריכלים, קבלני בניין, מומחים לגבס ועוד שלל אנשי מקצוע. בעמוד זה תמצאו סקירה לגבי הסוגים הנפוצים ביותר של פרופילי אלומיניום.

פרופיל אלומיניום לתאורה

תחום התאורה השתכלל באופן דרמטי בעשור האחרון. עובדה זו באה לידי ביטוי גם במרחבי המגורים וגם במרחבים העסקיים, ובמיוחד עם תאורת לד שמצליחה לשדרג באופן משמעותי כל חלל. פרופילי אלומיניום לתאורה הם התקנים שבתוכם ניתן להשחיל את תאורת הלד, וכך להביא אותה לכל מקום שבו רוצים ליהנות ממנה – מעל למשטח העבודה במטבח, בתוך נישת גבס, כחלק מדלפק עבודה במשרד מעוצב, בתוך בריכה ובעצם איפה לא. הקטגוריה של פרופילי תאורה נחלקת בעצמה למספר סוגים של פרופילים: נצמדים (למשל לקיר בטון), שקועים (למשל בתוך תקרת גבס) וכאלה המיועדים לשימוש חיצוני (ולכן באופן טבעי מתאפיינים בעמידות גבוהה מאוד למים ולאבק).

פרופיל גבס

סוג נפוץ נוסף של פרופילי אלומיניום הוא פרופילי הגבס. עבודות גבס הפכו למבוקשות מאוד, שכן בזכות היתרונות המשמעותיים של חומר זה ניתן לשדרג מאוד את האסתטיות בכל מקום עם קיר גבס, תקרת גבס או נישות גבס. פרופיל גבס הוא שלד אלומיניום שכולל ניצב ומסילות, ושאליו מחוברים לוחות הגבס. בהתאם הפרופיל חייב להיות קל משקל מצד אחד וחזק מאוד מצד שני – ואלה הן בדיוק האיכויות העיקריות של האלומיניום, כך שמדובר בחומר הגלם האידיאלי למטרה זו. עוד כדאי לדעת שישנו סוג ספציפי של פרופיל אלומיניום בשם קרניז גבס שמתאפיין גם במראה מרשים שמהווה חלק מהעיצוב של החלל.

סף דלת

מקום נוסף שבו ניתן למצוא פרופילים מאלומיניום הוא מתחת לדלתות השונות בכל סוגי המבנים. הוספת פרופיל האלומיניום הספציפי הזה, שנקרא סף דלת, נועדה לאטום את המרווח הקטן שיש בין הדלת לבין המשטח שעליו היא מותקנת, ובחלק מהמקרים גם לגשר על הפרשי הגבהים בין הרצפות משני צידי הדלת. בחירת סף דלת מושפעת מסוג המשטח (ישנם פרופילים ייעודיים לפרקט וכאלה שמתאימים לאריחי קרמיקה), ובנוסף ניתן לבחור פרופילים בגוונים שונים כדי להבטיח הרמוניה מוצלחת. בנוסף לפרופיל מאלומיניום ניתן להשתמש למטרה זו גם בפרופיל מפליז, שמתאים למקומות שבהם רוצים מראה יוקרתי.

סוגים נוספים של פרופילי אלומיניום רבי תועלת

סוגים נוספים של פרופילי אלומיניום הם פרופילים לטיח, פרופילי תפר התפשטות, פרופילי ניתוק, פרופילי גישור ועוד דוגמה טובה לפריט פרקטי חיוני היא פרופיל אלומיניום שמשמש כסף מדרגה. בכל המקרים הנ"ל באים לידי ביטוי כל היתרונות הרבים של האלומיניום ובהם כאמור המשקל הקל, החוסן הרב וכמו כן העמידות לקורוזיה והמחיר המשתלם.

inbal

inbal

Leave a Replay

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

רואה חשבון

רואה חשבון

אילו מחלקות חייבות להיות אצל רואה חשבון שאתם בוחרים? כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר לסיוע בניהול העסק שלכם? ולמה כל בעל עסק חייב

קרא עוד »